Yazın Amsterdam’da Eğlenmenin 6 Farklı Hali

Gece hayatı, partiler, Red Light District ve etrafınızda hızla akan bir yaşam… Acaba Amsterdam sadece bunlardan mı ibaret? Yoksa başka türlü yaşamak ve bu şehirde eğlenmenin farklı yollarını bulmak da mümkün mü? Cevap veriyoruz: Evet! Sıcak havalardan bunalan bünyeler için, Amsterdam eğlencelerine ilaç gibi gelecek 6 önerimiz var. Ekonomik uçak biletinizi alın, kalacak yerinizi ayarlayın ve yapılacaklar listenize birkaç tane de alternatif eğlence ekleyin. Herkesin gördüğünden çok daha farklı bir Amsterdam’la karşılaşacaksınız.

1. Hollandalı Havası Takının

amsterdam 2

Doğruya doğru, Roma’da Romalı gibi davranmak gerek. Siz de bu fikri düstur edinin ve Amsterdam’da sanki oranın yerlisiymiş gibi bir gün geçirin. Bunun için önce irice dilimlenmiş bir Gouda peynirini alın ve taze ekmeğin arasına güzel bir sandviç yapın. Sonra Athenaeum kitapçısından bir gazete alın ve hemen meydandaki bir banka oturup, bir yandan sandviçinizi yiyin, bir yandan da gazetenize göz gezdirin. Öğle saatleri yaklaştığında ise bisikletinize atlayın ve sokak satıcılarından çiğ ringa balığı alıp keyfinize bakın.

2. Yürümek Yerine Paten Kayın

amsterdam paten

Amsterdam’da gezmenin Hollandalı hali, paten kaymaktır. Bisikletlerle yarışır düzeyde çok kullanılan patenler, bu şehirde bir ulaşım aracı haline gelmiş durumda. Siz de bu akıma katılın ve şehri keşfetmeye patenlerle çıkın. Yazı Amsterdam’da geçirmenin bir güzel yanı da, akşam 9’dan sonra başlayan paten turları. Son durak ise yerli bir bar.

3. Hannekes Boom’da Sohbete Dahil Olun
1662 yılından beri aynı yerde bulunan bu cafe-bar’a gidiş yolculuğu bile başlı başına bir eğlence. Kanal boyunca botlarla ilerleyerek varacağınız yerde, dışarı konulmuş piknik masaları, güler yüzlü insanlar, müzik, yiyecek ve içecek karşılayacak sizi. İskeleden adımınızı atın hemen muhabbete dahil olun.

4. Concertgebouw’da Konser Dinleyin

Concertgebouw

Dünyanın en çok ziyaret edilen konser salonu, Amsterdam’ın gurur kaynağı! 1881 yılından beri en seçkin müzisyenleri ağırlamış olan Concertgebouw, Amsterdam uçak bileti almadan önce programını kontrol etmeniz gereken ilk yerlerden. Aksi takdirde dünyanın en ünlü sanatçılarının performanslarını birkaç günle ıskalayıp üzülebilirsiniz.

5. Gece Bisikletle Gezintiye Çıkın
Köprülerin kanal suları üzerinde bıraktığı yansımaların büyülü atmosferine kendinizi bırakın ve en az bir Amsterdam gecesinde bisikletinize atlayıp şehri turlayın. Birkaç da yol arkadaşı edinin ve manzaranın keyfine karışan koyu sohbetler eşliğinde yol alın.

6. Evcil Hayvan Çiftliklerini Ziyaret Edin

amsterdam 3

En az sizin olduğu kadar, çocukların da hoşuna gidecek eğlenceli bir aktivite! Gece hayatından, kanallardan ve bisikletten oluşan Amsterdam’ın bildik yüzünü bir kereliğine ardınızda bırakın ve şehrin etrafına konuşlanmış evcil hayvan çiftliklerini ziyaret edin ve bu tüylü dostlarla birlikte eğlenin. Evet, sevmenize de izin veriliyor.