Yalnız Başına Seyahat Edeceklere Öneriler

“Başımı alıp gideceğim buralardan!” planlarınız için uygulamaya geçme vakti geldi. Ucuz uçak biletinizi aldınız ve seyahat hazırlıklarına başladınız. Yalnız, seyahatinizi tek başınıza gerçekleştireceğiniz için biraz heyecanlı biraz da tedirginsiniz. Rahatlayın. Elinizde haritanız, sırtınızda sırt çantanız, boynunuzda fotoğraf makinanızla tek başına bir gezgin olarak gayet cool göründüğünüzü bilin ve sizin için derlediğimiz bu önerilere kulak verin.

Yalnızlık Kavramını Kafanızdan Silin
Yalnız seyahate çıkmak cümlesindeki “yalnız” kelimesi, seyahate çıktığınız ilk günlerde sizde karamsarlık yaratabilir. Fakat tek başına seyahate çıkmak, yalnız olmak değildir. Unutmayın, bu seyahat şeklini siz seçtiniz. Ayrıca tek başına seyahate çıkmak sizi daha da sosyalleştirecektir. Çevrenizdeki insanlara daha fazla odaklanacak, en azından ihtiyaçlarınız gereği birçok insanla tanışma ortamı oluşturacaksınız. Yalnız seyahate çıkmak, sorumluluk duygunuzu en üst seviyede tutmanızı ve bu konuda daha da cesaretlenmenizi sağlayacak.

Yalnızlık Kavramını Kafanızdan Silin

Hostel ve Küçük Pansiyonları Seçin
Zaten gün içinde kendinizle baş başa kalıyor ve bulunduğunuz yeri tek başınıza keşfediyorsunuz. Hostelleri ve küçük pansiyonları tercih etmelisiniz ki, burada insanlarla tanışma imkanı yakalayabilesiniz. Çünkü bu mekânları genellikle tek başına seyahate çıkan ve yol arkadaşı edinmek isteyen insanlar tercih ediyor. Ortak muhabbetler bularak ve onlarla aktivitelere katılarak, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca sizin için kesinlikle ekonomik bir tatil seçeneği olacaktır. Eğer bu öneri size çok mantıklı gelmediyse, en azından kalacağınız oteli önceden ayarlayın ve iyice araştırın.

hostel

Dikkat Edin Fakat Paranoyak Olmayın
Sorumluluk duygunuzun artacağını söylememizdeki en güçlü neden, güvenliği tek başınıza sağlayacak olmanız. Pasaport, cüzdan, cep telefonu, tablet, fotoğraf makinası gibi önemli eşyalarınızın yanınızda olup olmadığını arada bir kontrol edin. Nakit paranızı bir yerde toplamayın. Ceplerinize ve çantanızın farklı yerlerine dağıtın. Gittiğiniz ülkenin sim kartına sahip olun, kimseyle irtibatı koparmayın. Fakat bu tedbirleri alırken sakin olun. Bu düşüncelerin seyahat keyfinize gölge düşürmesine izin vermeyin.

yalnız seyahat