• Ana Sayfa
  • Almanya
  • Uyumayacağın bir Hafta Sonu Tatili: Berlin’in En Ünlü Gece Kulüpleri

Uyumayacağın bir Hafta Sonu Tatili: Berlin’in En Ünlü Gece Kulüpleri

Her şey rutinleşmeye mi başladı? Gittiğin her yer aynı ve muhabbetler baydı mı? Tatil günlerin yaklaşıyor ama hala nereye gideceğine, ne yapacağına ve nasıl eğleneceğine karar vermedin mi? O zaman önce kendine bir Berlin uçak bileti al, sonra da arkana yaslanarak satırları okumaya devam et. Eğlencenin zirvesine çıkacağın bir yolculuk fikrimiz var: Berlin gece kulüpleri!

Almanya gece hayatının, hatta Avrupa gece hayatının merkezi olarak görülen Berlin; dünyanın en ünlü gece kulüpleri ve barlarıyla her yıl milyonlarca eğlence tutkununu kendine çekiyor. Aynı zamanda bir kültür başkenti de olan Berlin, tüm hafta sonunu kaplayan partileri, daha sonrasında da hafta içi devam eden after partileriyle asla sıkılmayacağın bir yer. Rutinlerinden sıkıldıysan ve tüm tatil boyunca düşüncelerini geride bırakabileceğin bir tatil deneyimi arıyorsan Berlin’in en iyi gece kulüplerini keşfetmeye hazırlan.

No 1: Berghain

Berghain girişinde biraz(!) bekleyebilirsiniz diyerek konuya başlıyoruz çünkü burası dünyanın en iyi gece kulüplerinden biri olarak sayılıyor. Her ne kadar Berlin’in en iyi gece kulübüne girişin zor olduğu düşünülse de aslında bu biraz şehir efsanesi ama bekleme konusu gerçek.

Berghain, farklı türlerde elektronik müziğin çalındığı odalara bölünmüş dev bir yapı. Burada oturacak yer yok çünkü herkes dans ediyor. Berghain girişi için yazılı olmayan belli başlı kurallar var: Siyah giyinmiş olmak, çok dikkat çeken ayakkabılar giymemiş olmak ve olabildiğince sakin bir tavırla sırada beklemek. Tüm bunları yaptıysanız fakat yine de “not today” cevabını aldıysanız evinize dönebilirsiniz çünkü o gün için sizi içeriye davet etmeyecekler demektir.

Berghain’in ünü, dünyanın en iyi DJ’lerinin burada çalmasından geliyor. Berlin gece hayatının nabzını tutan Berghain, tüm hafta sonu boyunca durmadan dans edebileceğin ve sosyalleşebileceğin bir yer.

Berghain’e ulaşmak için S-Bahn’a bin ve Ostbahnhof durağında in. Berlin’in popüler gece kulübüne oradan yürüyerek gidebilirsin.

Elektronik Müzik Mabedi: Tresor

Berlin’in eskileri ve asla eskimeyen gece kuşları Tresor gece kulübünden asla vazgeçmez. Aynı zamanda ünlü bir plak şirketi olan Tresorfarklı türde elektronik müziklere yer verdiği birbirinden bağımsız dans pistleriyle Berlin underground eğlence mekanlarının başını çekiyor.

Tresor dans kulübüne gitmek için U-Bahn kullanarak Heinrich-Heine-Straße durağında inebilirsin.

Tuhaf, Çılgın, Benzersiz: Klo


Klo Bar, Berlin

Klo, Almancada klozet anlamına geliyor. Berlin’de bir geceyi Klo mekanına ayırmak istiyorsan garip, eğlenceli ve sıra dışı bir geceye hazır ol.

Klo, cana yakın personeli ve ilginç ambiyansıyla sana Berlin gece hayatı içinde alternatif bir seçenek sunuyor. Elektronik müziğin ön planda olduğu Berlin gece kulüpleri yerine burada daha yerel müzikler dinleyebilir ve sevimli bir korku tüneli gibi tasarlanmış barda keyifli vakit geçirebilirsin.

Partiden Sıkılanlara Özel Bahçesiyle: Wilde Renate


Kaynak

Wilde Renate, hafta sonları girmek için sıra bekleyeceğiniz ama kuyrukta vakit geçirmenize gerçekten değecek bir mekan. Dans pistlerinden sıkılanlar için düzenlenmiş dev arka bahçesi, birbirinden çıldırtıcı ritimleriyle Berlin’in en iyi DJ’leri ve tüm hafta sonu buradan çıkmayan müdavimleriyle Wilde Renate, Berlin gece hayatında mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Wilde Renate ulaşımı için S-Bahn sistemini kullanıp Ostkreuz durağında inebilirsin.

Uykusuz Gecelerin Mekanı: Matrix Club

Berlin gece gezmeni popüler bir gece kulübüyle renklendirmek istiyorsan Matrix Club,tam sana göre. Hipnotize edici ışık gösterileri, dönemin en popüler müzikleri ve dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerin danslarıyla kendini Berlin gece hayatına bırakmaya hazır ol.

Berlin’in en popüler gece kulüplerinden Matrix Club’a gitmek için tramvaya binmen gerekiyor. Warschauer Str. durağında indikten sonra 3 dakikalık bir yürüyüşle oraya varabilirsin.