• Ana Sayfa
  • Bisiklet
  • Türkiye’yi Pedallarla Keşfedeceğin En İyi Bisiklet Rotaları

Türkiye’yi Pedallarla Keşfedeceğin En İyi Bisiklet Rotaları

Seyahat özgürlüktür. Hele bir de bu özgürlüğe pedallar eşlik ediyorsa, sırtta bir tek kanat eksik demektir. Pedallar boyunca geçip gideceğin yollar, bu macera dolu yolculukta karışılacağın yerler ve seyahat etmenin mutluluğunu yaşayan bir sen… Hemen şimdi ucuz uçak biletlerini Türkiye’nin en iyi bisiklet parkurlarına doğru yönelt. Henüz kış gelmeden doğanın kusursuzluğunu pedallarınla keşfet.

Kapadokya

Nevşehir ucuz uçak biletini aldıysan seni mükemmel bir seyahat bekliyor demektir. Çünkü Türkiye’nin en ilginç yerlerinden birine gelmiş bulunuyorsun. Peri Bacaları’nda kaybolmak, sabah saatlerinde renkli balon şovlarını izlemek, mağaraları keşfetmek, el emeği göz nuru hediyelik eşyalara göz atmak sana çok iyi gelecek. Bunların yanında Kapadokya’nın şahane yollarında pedallarını yarıştırmak da bir seçenek. 43 kilometre boyunca, Avanos – Çavuşin – Göreme – Uçhisar – Ortahisar – Ürgüp – Mustafapaşa güzergâhında Kapadokya’nın önemli köşelerini görebileceğin bir rota seni bekliyor.

kapadokya

Gökova Körfezi

Bodrum’dan Knidos’a kadar eşsiz bir manzaraya bisikletin ile birlikte şahitlik etmek Gökova Körfezi bisiklet parkuru ile mümkün. Körfez manzarasıyla birlikte 295 kilometre boyunca sürecek yolculuk eminiz hiç aklından çıkmayacak. Yol boyunca karşına çıkacak antik kentler, eski yel değirmenleri, el değmemiş doğa ve turkuaz koylar sana hayatının en iyi anlarını yaşatabilir. Yorulduğun an bir koyda dinlenebilir, antik kentler ile tarih tutkunu dizginleyebilirsin.

gokova-korfezi

Dalyan-Göcek

Bu bisiklet parkuru sayesinde, denizkaplumbağalarının yumurtladığı İztuzu Plajı’yla ünlü Dalyan’dan yola çıkıp Göcek’e varmanın mutluluğunu yaşayacaksın. Fethiye Körfezi’ne doğru şöyle bir kuşbakışı yapacağın bu rota, 61 kilometre sürüyor. Fakat her bir köşesi çok önemli. Göcek’e vardığında portakal bahçeleri ve büyülü doğası sana bu yaptığının çok iyi bir seyahat fikri olduğunu kanıtlayacak.

dalyan-gocek

Şile- Ağva- Karadeniz Ereğlisi

İstanbul’dan yola çıkıp soluğu Karadeniz sahillerinde almak sence de çok iyi bir fikir değil mi? Yaklaşık 3 günlük bisiklet sürüşü gerektiren bu rotada Ağva, Karasu, Akçakoca, Alaplı gibi mutlaka görülmesi gereken yemyeşil yerler sana eşlik edecek. Başlangıçta bol virajlı macera dolu bu parkur, sonrasında Karadeniz’e dümdüz uzanan bir yola dönüşüveriyor.  Karadeniz’e vardığında seni yolunu kesen dereler, inişli çıkışlı yollar karşılıyor. Yani bu rotada seni bol yeşillik, temiz hava, biraz macera, bolca özgürlük bekliyor.

agva