Türkiye’de Yoga Yapılacak Huzur Ötesi Rotalar

Sürekli korna sesi ve trafikten şikâyet edip, soluduğun havanın artık ciğerlerine kötülük yaptığını düşünüyor ve biraz kalabalıktan uzaklaşmak arzusunu bünyende sık sık hissediyorsan, senin yoga zamanın gelmiş. Elbette yoga yapmayı bilmiyor olabilirsin. Zaten yoga merkezleri de bu yüzden var. Doğanın kucağında, derin meditasyon ve yoga programları sunan bu merkezlerde ekolojik bir tatil ile kendini ödüllendirebilirsin. Biz senin için ihtiyacın olan ve çok seveceğin yerleri aradık, bulduk. Haydi, ucuz uçak biletlerini kap ve yavaştan huzur planını yapmaya başla.

Muğla

Muğla; Fethiye, Bodrum, Dalaman gibi merkezleri ile doğasına hayran bırakan bir huzur rotası. Yaz tatilinde gidilecek yerlerin başında gelmesinin yanı sıra sonbahar ve kış mevsimlerinde yumuşak iklimi ile bolca ziyaretçi çeker. Sürekli kendini gösteren güneş, ışıl ışıl kumsalları ve yeşilliği ile ünlü olan bu kentin birçok köşesinde yoga yapılabilir. Fakat burada bulunan yoga merkezleri de misafirlerine çizgi üstü bir huzur alanı sunar. Düzenlediği seminer, atölye ve detoks programları ile Bodrum’da bulunan Karakaya’nın yanında, Fethiye’deki yoga merkezlerinin başında gelen Pastoral Vadi, ekolojik tatil fırsatları ile dikkat çeker. ‘Köye dönüş’ temasıyla tasarlanan taş, ahşap ve kerpiç evlerde konaklama ve organik tatları çamlık ormanların arasında denemeye fırsat veren bu yoga merkezine alternatif olarak Göcek’te bulunan Huzur Vadisi gösterilebilir. Bu yoga merkezlerinin ortak özelliği, doğa ile iç içe olarak doğal yaşam ile huzuru keşfetmektir. Tekne turları, doğa yürüyüşleri, yoga etkinlikleri ve inziva programları ile Muğla’da huzuru yeniden keşfedebilirsin.

mugla

Antalya

Antalya ucuz uçak biletlerini ayarladıktan hemen sonra kendini sımsıcak bir kentin huzuruna bırakabileceğin noktalar var. Antalya’daki yoga merkezlerinden bahsediyoruz. Antalya Havaalanına 50 dakika uzaklıktaki meditasyon merkezi The Land’in yanında, Terrarium atölyelerinden permakültür uygulamalarına harika seçenekler de sunuyor. Kaş/Gökçeören Köyü’nde bulunan ve hem çadır hem de ahşap evlerde konaklama imkânı yakalayacağın Shanti Garden ise sana doğal yaşamın ayrıntıda kalmış tüm güzelliklerini yaşatabilir. Antalya Havaalanı’ndan bir saatlik yolculukla varacağın Evrenseki’de bulunan Tadah ise dopdolu eğitim ve harika manzarasıyla seni bekleyen huzur merkezlerinin arasında.

antalyadaki-yoga-merkezleri

İzmir

İzmir’de yoga denince akla gelen ilk isim, Bornova’nın Kavaklıdere Köyü’nde bulunan Yaşam Vadisi’dir. Yine yeşilliklerin içinde muazzam manzarası ve doğal yiyecekleri ile tanınan bu merkez, çeşitli yoga programları ile benzerlerinden ayrılır. Medikal Yoga programları ve eğitimleriyle shiatsu, thai, refleksoloji  gibi masaj hizmetleri de sunar.

izmir

Balıkesir

Marmara’nın karakteristik özelliklerini taşırken bir yandan Ege rüzgârına da kendini kaptıran ilginç bir şehir Balıkesir. Bu şehrin doğasını farkında olan herkes, yılın belli merkezlerinde buraya uğrar. Fakat asıl huzur bulmak isteyenlerin vazgeçilmez rotası olabilir. Balıkesir’de bulunan yoga merkezleri aranılan huzuru tam olarak misafirlerine sunar. Kaz dağları yamacında çadır, ağaç ev, taş ve ahşap evde konaklayarak keyifli bir yoga tatili geçirebileceğiniz Hızır Kamp’ın yanında, yoğun yoga programları ve oksijen çadırlarıyla ünlü Endes Kamp’ı tercih edebilirsiniz. Her iki yoga merkezi için de Edremit ucuz uçak bileti edinmeniz yeterli.