Tiflis Gece Hayatı: Tiflis’in En İyi 10 Gece Mekanı

Tiflis gece hayatı hakkında ne biliyorsun? Ya da Tiflis’i hiç duymuş muydun? Bu soruya cevap olarak “Tiflis nerede?” diyorsan bavulunu şimdiden hazırlamaya başla; senin için vizesiz yurt dışı gezi planı hazırladık. Üstelik, Gürcistan’ın en iyi diskoları ve gece kulüplerinin bir kısmı burada! 

Vizesiz ve hatta pasaportsuz gidilen şehirler arasında yer alan Tiflis, gece hayatı fiyatları konusunda da ideal bir şehir. Tiflis’te nereye ne zaman gideceğini bilirsen düşük bütçe ile bile çok eğlenebilirsin! Ucuz Tiflis uçak biletini ise nerede bulacağını biliyorsun zaten. Tiflis gezisi için tüm planını yaptın ve şehirde eğlenmek için neler yapılacağını merak ediyorsan senin için öneriler hazırladık. Öncelikle Tiflis gece hayatı hakkında dikkat edilmesi gereken şeylerden bahsedelim.

Tiflis Gece Hayatında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

  • Tiflis gece hayatı mekanlarına gitmeden önce ziyaretçi yorumlarını incele.
  • Tiflis gece kulüplerinde bir şey sipariş etmeden önce fiyatları araştır.
  • Yanında çok fazla nakit bulundurma.
  • Tiflis’te Gürcistan para birimi olan lari kullanılıyor. Birçok mekan sadece lariyle ödeme alıyor.
  • Tiflis gece kulüplerinin birçoğu, şehrin en merkezi yeri olan Rustaveli Caddesi üzerinde.
  • Tiflis’te taksi kullanırken taksimetre açtır ya da öncesinde pazarlık yap.
  • Tiflis’te metro 24:00’e kadar çalışıyor.

Eğlence Başlasın: Tiflis’in En İyi Gece Kulüpleri

Tiflis gece hayatı, hafta içi pek hareketli olmasa da hafta sonu kesinlikle alevli diyebiliriz. Tiflis gece kulüplerinin birçoğunda giriş ücretli. İçeri girerken kılık kıyafete pek dikkat edilmese de iyi görünmek her zaman artı puan. Tiflis gecelerinde birçok mekan gezmek istiyorsan gitmen gereken caddeler, Rustaveli, Marjanishvili ve Dzveli Tblisi. Gece boyunca tek bir mekanda takılayım ve doyasıya eğleneyim diyorsan da karşında Tiflis’in en iyi gece kulüpleri…

#1 Bassiani: Tiflis Gece Hayatı Ortamının Yıldızı

En büyük ve en ünlü Tiflis gece kulübüyle başlıyoruz. Karşında 1200 kişilik kapasitesi, çılgın ambiyansı ve hafta sonu boyunca hiç boş kalmayan dans pistiyle Bassiani. Tiflis gece hayatı, Bassiani’yi görmeden yaşanmış sayılmıyor. 

Bassiani, girişi ücretli bir gece kulübü. Giriş ücretini kapıdan ödemek yerine Bassiani web sitesine üye olup bilet satın alırsan tasarruf yapabilirsin.

Bassiani, Dinamo Stadyumu’nun tam yanında bulunuyor. Deep House ve türevi, güncel müziklerle dans edebileceğin Bassiani, Tiflis’in en iyi gece kulüpleri listesinde baş sıraya oynuyor. Sadece cuma ve cumartesi günleri açılan Bassianı, kapılarını gece yarısı açıyor; çoğunlukla eğlence sabaha kadar sürüyor. 

Adres: 2, Akaki Tsereteli Ave

#2 Mtkvarze

Yerel sanatçılar kadar uluslararası boyutta popülerliğe ulaşmış ünlü DJ’lerin ritimleriyle dans edebileceğin Mtkvarze, Tiflis’teki en iyi dans kulüplerinden biri. Techno ve house müzik türüne yer veren Mtkvarze, Tiflis gecelerini keşfetmek için ideal bir yer. Dans pistinin kurduysan ve enerjini tüm gece boyunca devam ettirebiliyorsan Mtkvarze’de oldukça eğleneceksin. Tiflis gece hayatı tutkunları, her hafta sonu burada buluşuyor gibi bir şey. 

Adres: Riverbank of Mtkvari (Kura) River, Agladze Street, 2

#3 Blow Bar

Tiflis’te eğlenceli bir gece geçirmek için gidebileceğin Blow Bar’da canlı performanslara denk gelebilirsin. Blow Bar, çarşambadan pazar gününe kadar 19.00-02.00 saatleri arasında açık. Tiflis gece hayatı mekanları içinde makul fiyatları ve ikramlarıyle öne çıkan Blow Bar, iyi vakit geçirmek için ideal bir seçim. 

Adres: 34, Griboedov Street

#4 Cafe Gallery

Tiflis gençlerinin en sevdiği mekanlardan bir olan Cafe Gallery, kaliteli müzik dinlerken sosyalleşebileceğin bir yer. Birçok etkinliğe ücretsiz katılabileceğin Cafe Gallery, düzenli olarak yerel sanatçıların sergilerine de yer veriyor. Vintage bir atmosfere sahip Cafe Gallery, akşam partilerinde giriş ücreti istenen bir yer ama ağzı iyi laf yapanlar giriş ücreti ödemeden içeri girebiliyor. Burada Wi-Fi hizmeti de var. Son olarak, Cafe Gallery, özellikle dondurmasıyla çok ünlü… Mutlaka dene!

Adres: 48, Rustaveli Street

#5 Heaven: Tiflis Gece Hayatı için Gidilecek bir Cennet

Tiflis şehir merkezine konumlanmış Heaven, house ve minimal techno ritimleriyle dans etmeyi sevenlerin buluşma noktalarından biri. Eski bir fabrika binasından dönüştürülmüş Heaven, en iyi Tiflis dans mekanlarından biri olarak görülüyor. Gürcistan’ın ünlü DJ’lerine burada denk gelebilirsin.

Tiflis gece hayatı konusunda gizli kalmış bir cennet varsa o kesinlikle Heaven. Tiflis gezinde, bir hafta sonunu mutlaka buraya ayır!

Adres: 1, Vasil Petriashvili Street

#6 Vitamin Cubes

Tiflis gece hayatında görülebilecek o kadar çok yer var ki sıralamayı yaparken açıkçası çok kararsız kaldık.

Nezih ortamıyla dikkat çeken Vitamin Cubes; bahçesi, kafesi ve dans pistiyle tüm gün ve gece boyunca eğlenceli anlar geçirmek için mükemmel bir seçim.  Vitamin Cubes, hafta sonları ziyaret edilen bir göl kenarı mekanı. O nedenle buraya giderken aracın yoksa taksi tutmak zorunda kalacaksın. 

Adres: Turtle Lake

#7 Soul Train

Düşük fiyatlar, cana yakın insanlar ve atmosferi canlandıran mükemmel müzik seçimleri! Tiflis gece hayatının en iyi mekanlarından Soul Train Bar, eğlenmeyi ve sosyalleşmeyi sevenlerin buluştuğu bir yer.

Adres: 11, Zandukeli Street

#8 Nali

Tiflis şehir merkezinde gezinmekten yoruldun ve dinlenirken hem karnını doyurabileceğin hem de eğlenebileceğin bir yer bakınıyorsun. Nali Pub’a git!

Adres: 4/1, Leo Kiacheli Street

#9 Number 13

Tiflis’in ünlü isimlerinden Nino Akhvlediani tarafından tasarlanan Number 13, gece boyunca eğlenmek, müzik dinlemek ve dans etmek için gidilebilecek üst düzey mekanlardan biri.

Adres:13, Giorgi Akhvlediani Street

#10 Dive

Tiflis’te, Gürcistan gece hayatını keşfetmek için gidebileceğin mekanlardan en iyisi Dive olabilir; çünkü burası daha çok yerel halk tarafından tercih edilen bir yer. Ucuz içecekler, yerel müzikler ve neşeli Gürcüler kulağa çekici geliyorsa Tiflis gezinde bir gece rotanı mutlaka Dive’a doğru çevir.

DIVExFabrika, bu mekanın ikinci projesi. Tamamen elektronik müzik partileri üzerine kurulu bu konsept, Tiflis gece hayatı için gidilebilecek mükemmel bir mekan.

Adres: Mari Brose Street

#Bonus Generator 9.8

Tiflis gece hayatı içeriğimizi, son önerimizle kapatıyoruz. Generator 9.8, bir gece kulübünden daha çok kendini sosyal bar olarak tanımlıyor. Workshop ve sergilerin düzenlendiği Generatorr 9.8, Tiflis’te eğlenirken sosyalleşmek için gidilebilecek, dost canlısı bir yer. Öğle saatlerinde Tiflis’te freelance çalışanların bir ofis olarak kullandığı Generator 9.8, saat 22:00’den sonra tam bir eğlence ortamına dönüşüyor. Tiflis’te kendini yabancı hissedersen buraya mutlaka uğra.

Adres: Atoneli St. 29

Tiflis Uçak Bileti Ara

uçak bileti

Bir cevap yazın