temmuz-ayinda-tatil

Temmuzda Gezilecek Yerler: Temmuz Ayında Tatil Önerileri

Temmuzda gezilecek yerler denilince akla tabii ki sahil kesimi geliyor. Güneş tüm sıcaklığı ile kuzey yarım küreyi ısıtırken okullar tatil olur ve yıllık izinler alınmaya başlar. Yaz ayları özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerini canlandırır. Temmuz ayı itibarıyla Bodrum otelleri dolup taşar. Aynı zamanda Marmaris otelleri de tüm kapasitesini aşmıştır…

Evet, Türkiye’nin en güzel ve popüler tatil noktalarında tatil yapmak isteyenler, temmuz ayı tatilini çoktan planlamış olur. Geç kalanlar ise artık buldukları konaklama yerleri ile yetinmelidir. Tabii üzülmeye gerek yok, çünkü Türkiye’de tatil yerleri hepimize yeter! 

Gülümseyen bir güneş, cıvıl cıvıl sahiller ve karşında, temmuzda tatile gidilebilecek yerler!

Temmuz Ayında Tatile Nereye Gidilir?

temmuzda-gezilecek-yerler

Temmuzda havalar çok sıcak olur. O zaman ferah yerlere gitmeye ne dersin? Akdeniz ve Ege kıyılarında yer alan birbirinden güzel tatil noktaları ile Türkiye, bu konuda gezginlere, maviliklerin altın renkli kumsallarla sarıldığı destinasyonlar sunuyor.

Hemen hemen bütün kapasitesini temmuz ayında dolduran oteller, pansiyonlar, kamp alanları, butik noktalar ve kiralık mülklerde insanlar tüm yılın stresini atarak mental ve fiziksel açıdan yenilenmeyi deneyimliyor. 

Türkiye’de birçok güzel yer var dedik. Peki, nereye gitmeli?

Muğla: Tatilini Dolu Dolu Geçirmek İsteyenlere Temmuzda Gezilecek Yerler

Temmuzda gezilecek yerler konusunda Muğla başı çekiyor. Bodrum, Fethiye, Datça, Dalaman… Türkiye’nin en popüler tatil yerlerini içinde barındıran Muğla, gezginler için her telden çalıyor. İsteyen kamp alanlarında doğa macerası, isteyen ultra lüks otellerde her şey dahil tatil, isteyen altın rengi kumsallarda deniz sefası, isteyen de ekstrem spor etkinlikleri sağlayan mekanlarda adrenalin dolu bir serüven yaşıyor.

uçak bileti

Edremit: Ege Kıyılarında Kafa Dinlemek İsteyenlere Temmuzda Gezilecek Yerler

Ege kıyılarından devam ediyoruz. Kaz Dağlarının müthiş doğasına sahip Balıkesir’in ilçesi Edremit, Mavi Bayraklı plajları, gurmelere layık lezzetleri ve bol oksijen içeren atmosferi ile tam bir arınma rotası. Kaz Dağlarında kamp mutlaka deneyimlenmeli!

uçak bileti

Karadeniz: Yaz Sıcaklarında Yayla Ferahlığı İsteyenlere Temmuzda Gezilecek Yerler

Yaz aylarında serin yaylalara çıkmak, Karadeniz’in haşin sularında ferahlamak ve yemyeşil doğanın içinde keyif çatmak isteyenlerin tercihi olan Karadeniz bölgesi, ağzının tadını bilen ve tabiatın renklerine aşık olan gezginlere hitap ediyor. Üstelik bölge boyunca görülebilecek pek çok tarihi eser de mevcut. 

uçak bileti

Temmuz Ayında Yurt Dışında Nereye Gidilir?

temmuzda-gezilecek-yerler

Yaz tatilini yurt dışında değerlendirmek isteyenlere birbirinden keyifli 3 rota! İster Batı kültürünün düzenli şehirlerinde eğlencenin tadını çıkar, ister Doğu kültürünün gizemlerini keşfetmek için yola çık, uygun fiyatlı uçak biletleri için Pegasus’a güvenebilirsin. 

Berlin: Gündüz Sanat, Gece Dans!

Berlin hakkında ne diyebiliriz ki! Gece hayatı ve Müzeler Adası ile ünlü bu şehir, 24 saat ayakta kalan yerlerden biri. Almanya’nın başkenti hakkında daha önceden zengin içerikli bir yazı yazmıştık. Buraya gitmeyi düşünüyorsan Berlin Hakkında Her Şey konulu sayfaya göz atabilirsin. 

temmuzda-gezilecek-yerler

Kazablanka: Fas Sahillerine Keyifli Bir Yolculuk

Temmuz ayında Fas’ın rengarenk dünyasına girmeye ne dersin? Fas’ın modern yüzü Kazablanka, aynı zamanda eski şehir bölgesi ile tarihini korumuş yerlerden biri. Palmiye ağaçları ile kaplı Korniş bölgesi, plajları ve sımsıcak havası ile Kazablanka, yaz güneşini teninde hissetmek isteyenlere hitap ediyor. 

temmuzda-gezilecek-yerler

Marsilya: Akdeniz’i Fransız Usulü Deneyimlemek İçin Temmuzda Gezilecek Yerler

Fransa’nın Akdeniz kıyısına uzanmış şehri olan Marsilya, birbirinden güzel plajları ve yemyeşil doğası ile temmuzda gezilecek yerler arasında dikkat çekiyor. Ağustos ayında da güzel olan bu şehir, tarihi yapıları ve sahil kesimi ile Fransızların tatil için tercih ettiği destinasyonlar arasında. 

Marsilya hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istersen Marsilya Gezi Noktaları yazımızdan faydalanabilirsin.

uçak bileti

Temmuz Ayında Balayına Nereye Gidilir?

temmuzda-gezilecek-yerler

Yaz mevsiminde balayı yapmayı planlayan çifte kumrular için romantik ve ferah öneriler… Aşkını yaz güneşini altında yaşamak isteyenler bu rotaları çok seviyor! 

Santorini: Masallara Layık Bir Balayı

Temmuzda balayı yapmayı düşünenler ilk olarak Yunan Adaları etrafında bir gezintiye çıkıyor. Neden? Birincisi buralarda mükemmel balayı süitleri var. İkincisi temmuzda gezilecek yerler denilince Yunan Adaları her ne kadar sıcak olsa da birçok rotaya göre daha ferah. 

Yunan Adaları’nda balayı denince akla ilk Santorini gelir. Temmuz ayının en popüler noktalarından Santorini’de balayı süiti kiralamak istiyorsan erkenden planını yapmanı tavsiye ederiz. 

Karadağ: Maceraperest Çiftlere
Temmuzda Gezilecek Yerler

Balayını yurt dışında geçirmek isteyen ama vize işlemleri ile uğraşmak istemeyen çiftlerimiz için pek uygun olan bir rota ile devam ediyoruz: Karadağ. Birbirinden güzel plajları, lezzetli Balkan yemekleri ve sıcakkanlı insanları ile Karadağ; gezmeyi, eğlenmeyi ve sosyalleşmeyi seven aşk kumruları için mükemmel bir destinasyon.

Kıbrıs: Eğlenmekten Asla Sıkılmayanlara
Temmuzda Gezilecek Yerler

Temmuzda gezilecek yerler listemizin balayı kategorisinde son tavsiyemiz, eğlence hayatı ile ünlü Kıbrıs. Kıbrıs hakkında birçok yazımız mevcut, o nedenle konuyu uzatmıyoruz. Aşağıdaki linklerden Kıbrıs hakkında bilg almaya devam edebilirsin. 

Kıbrıs Sahilleri

Kıbrıs Gezi Rehberi

Bu arada, Kıbrıs otellerinde balayı suitleri temmuzda kapış kapış gidiyor. Erken davran!

temmuzda-gezilecek-yerler

Temmuz Ayında Denize Girilebilecek Yerler

temmuzda-gezilecek-yerler

Temmuzda gezilecek yerler denilince akla ilk olarak plajların gelmesi çok normal. Ülkemizde yüzlerce plaj olduğu ve birçoğunun dünyanın en temiz plajlarına verilen Mavi Bayrak ödülüne sahip olduğu düşünülünce, kendimizi şanslı sayabiliriz…, Güneş çok sıcaksa tabii hedefimiz mavilikler, ileri!

Sarımsaklı Plajı, Ayvalık: Cıvıl Cıvıl Mavilikler

Ayvalık’ın en popüler plajlarından Sarımsaklı hem Mavi Bayraklı hem de çok canlı! Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy mevkiinde bulunan Sarımsaklı Plajı, yüzmek için temmuzda gidilecek yerler arasında kesinlikle üst sıralara oynuyor.

uçak bileti

Kaputaş Plajı, Kaş: Doğa ile Baş Başa Kalmak İsteyenlere Temmuzda Gezilecek Yerler

Kaş ile Kalkan arasında bulunan Kaputaş Plajı, yerleşim yerlerinden uzak bir noktada, doğanın keyfini çıkararak denize girmek isteyenlere hitap ediyor. Mavi Bayraklı plajlardan biri olan Kaputaş hem çakıl hem de kum sahile sahip. Bu özelliği de plajı her türlü zevke göre uygun hale getiriyor. 

temmuzda-gezilecek-yerler

Anamur Plajı, Mersin: Akdeniz’de Kulaç Atmaya Hazırlan

Mavi Bayraklı plajlardan devam ediyor ve Akdeniz kıyılarına iniyoruz. Mersin’in en popüler plajı olan Anamur, oldukça merkezi bir konumda ve çakıllı bir sahil yapısına sahip. İster Akdeniz’in maviliklerinde ferahlamak, ister sahilin uzak noktalarında kafa dinlemek… Anamur plajı, muhteşem deniz manzaraları eşliğinde insanın içini açıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın