Tarih ve Lezzet Dolu Bir Keşif: İtalya

Harekete, heyecana, lezzetli yemeklere, sanata, alışverişe, maceraya, tarihe, yeni dostluklara ve gülen yüzlere hazırlayın kendinizi. Bir tatilinizi İtalya’ya ayırın, Roma, Bologna ve Milano’nun olmazsa olmazlarını deneyimleyin. İtalya’da gezilmesi gereken yerlerin başında gelen bu üç şehre yapacağınız ziyaretlerin sonunda, İtalya ile bir daha buluşmak üzere içinizden sözleşeceğinizi garanti ediyoruz. Siz sadece bir kampanyalı uçak bileti ile başlangıcı verin, nereleri gezeceğinizi bilin, gerisini İtalyan usulü, içgüdülerinize güvenerek planlarsınız.

Roma’da Kalıntıları Gezin

roma kalıntılar

Roma uçak biletinizi alıp, gezinize Roma’dan başladıysanız, bilin ki tamamen bir açık hava müzesinin içinde dolaşıyorsunuz. Bastığınız her taşın ardında bir hikaye, dokunduğunuz her duvarın size anlatacakları bulunuyor. Antik mimarlığın en meşhur örneklerinden olan Colosseum’u gördükten sonra Roma Forumu kalıntılarında yerinizi alın ve uzun bir yürüyüşle tarihin içinden geçin. Katolik dünyasında ayrı bir yeri olan St. Peter Bazilikası’na da mutlaka uğrayın.

Roma’nın Ağız Tadını Keşfedin

roma (2)

Roma dediniz mi, elbette ki birkaç dilim pizza yemeden dönmek olmaz. Ancak Ai Marmi’de yenecek ipince bir pizzanın yanında, bir de La Renella Bakery’den çıkan beyaz pizzanın tadına bakmanız önerilir. Tam bir Romalı gibi hissetmeniz için ise geride sadece bir adımınız kaldı, o da Carbonara’nın lezzetine varmak. Bu klasik İtalyan yemeği için adresiniz ise, da Danilo.

Bologna’nın Tarihi Sırlarını Bulun

bologna

Batının en eski üniversitesinin Bologna’da olduğunu biliyor muydunuz? Evet, 1088 yılında kurulan Bologna Üniversitesi, kemer altılarıyla birlikte Bologna’da görmeniz gereken ilk yerlerin başında geliyor. İtalya’nın en yüksek kulesi ve Venedik’i aratmayan manzaralar sunan gizli kanalları ise Bologna’nın diğer sürprizleri arasında. Bir ekonomik Bologna uçak bileti, birçok yeni keşif demek!

Damağınızdaki Bologna ile Tanışın

tortellini

İtalyan yemekleri, İtalya gezinizin ana odağını oluşturur; tortellini de, Bologna gezinizin… Tagliatelle alla Bolognese ise bünyesinde birleştirdiği lezzetlerle tam bir efsane haline gelmiş durumda.

Milano’da İtalyan Kültürünü Takip Edin

milano

Duomo’nın tepesinde şehre kuşbakışı bir bakın ve hemen sokaklarında kaybolun. Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosuna bakın, neo-klasik yapısıyla öne çıkan Teatro alla Scala’da bir temsil izleyin, Michalengelo’nun yarım kalan heykelini görün… Bir Milano uçak bileti ile İtalya’nın kültürel tarihine dair birçok iz bulacaksınız.

Milano Lezzetleriyle Tanışın

risotto

Risotto alla Milanese listenizin en başında yer almalı. Milano’ya özel olan bu kremalı yemek dünyaca ünlü. En pahalı baharatlardan biri olan safranla yapılan yemek için, mutlaka bir öğün ayırın. Daha hafif bir şeyler yemek isterseniz de, Minestrone alla Milanese’nin sebzelerle süslediği tabağa mutlaka bir şans verin deriz.