Şubat Tatili Rotaları

Şubatta Gezilecek Yerler: Şubat Ayı Tatil Fikirleri

Kış mevsimi tam gaz devam ediyor, romantik ve nostaljik atmosferler her yerde kendini gösteriyor. Bu dönemlerde havalar soğuk olsa da keyifli bir tatili arzuluyor olabilirsin ve kafanda “Şubatta nereye gidilir?” sorusu dönüp dolaşabilir. 

Bu mevsimde kalabalıktan, gürültüden, stresten kaçabilmek ve doyasıya gezebilmek daha kolay. O yüzden gezginler açısından bu dönemde yapılan rotalar hayli kıymetli. Hem tüm arkadaşlar çalışırken macera peşinde olmak da hayli keyifli. 

Ayrıca bu tarihlerde tatile çıkmak cepler açısından da faydalı, ucuz tatil fikri oldukça çekici. Haydi durma o halde, çantanı toplamaya başla bir an önce. Şubat ayı tatil önerilerimiz seni bekliyor. Unutamayacağın bir kış serüveni yaşamaya hazır mısın? 

Şubat Ayında Nereye Gidilir: Şubatta Tek Başına Gidilecek Yerler

Şubat Ayında Nereye Gidilir

Sinop: Boztepe Burnu’na Doğru 

Boztepe Burnu üzerine kurulmuş Sinop, Orta Karadeniz’de yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulunduran şehir, Karadeniz’in en kuzey noktasında konumlanıyor. 

Doğal bir liman olma özelliğine sahip Sinop, eski çağlarda da birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Antik dönemlerde bölgenin en önemli limanı olan şehir, tarih boyunca varlığını sürdürmüş ve deniz ticaretinde önemli bir rol oynamış. Buraya geldiğinde Sinop Kalesi’ni, İnceburun Feneri’ni ve Hamsilos Koyu’nu görmeyi unutma!

Sinop Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Sarıkamış, Kars: Beyaz Cennet

Anadolu coğrafyasının Kafkasya’ya açılan kapısı olan Kars, birçok uygarlıktan izler taşıyor. Köklü bir geçmişe sahip olan bölge, kültürel dokusuyla hayli ilgi çekici bir güzergah. Son dönemlerde hayli trend olan Kars, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. 

Özellikle Sarıkamış Kayak Merkezi ile adından sıkça bahsettiren ve ülkemizin en güzel kayak rotalarından biri olan bölge, kış sporlarına ilgi duyanları bekliyor. Sarıçam ormanları ve eşine az rastlanan kristal karlar seni çağırıyor! 

Kars Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Mardin: Büyüleyici Bir Durak 

Mardin her sokağı, her köşesi tarih kokan sıradışı bir şehir. Pek çok kültürün bir arada yaşadığı bölge, kendine has dokusu ve dillere destan tatları ile ülkemizin en ilham verici güzergahlarından.

Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mardin, köklü tarihi ile geçmişten göz alıcı izler taşıyor. Sümerler, Akadlar gibi kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu büyüleyici durak, kış mevsiminde bir başka güzel oluyor!  

Mardin Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Şubatta Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Şubatta Gidilecek Ülkeler

Şubatta Gidilecek Ülkeler

Şubat ayında uygun fiyatlı uçak biletleri ile Avrupa’da tatil yapmak hayli mantıklı. Hem bu sezon dışı dönemde overtourism etkisindeki şehirlerde daha rahat ve daha özgür gezebilirsin. Senin için “Şubat ayında yurt dışında nereye gidilir?” sorusunu cevapladık.

Helsinki, Finlandiya: Kuzey’in Beyaz Kenti

Baltık Denizi’nde bulunan Helsinki, Finlandiya’nın başkenti ve kültür merkezi. Mimari yapısından dolayı “Kuzey’in Beyaz Kenti” olarak anılan Helsinki, koyları ve doğal alanları ile mavi-yeşil tonları buluşturan eşsiz bir güzergah. 

Bir adalar şehri olan Helsinki’nin tarihi de 16. yüzyıla kadar uzanıyor. İskandinavya’nın önemli duraklarından biri olan şehir; modern yapısı, huzurlu dokusu ve çarpıcı doğası ile görülmeye değer. 

Helsinki Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Viyana, Avusturya: Sanat Dolu 

Avusturya‘nın başkenti Viyana, barok mimarisi, estetik dokusu ve düzenli caddeleri ile ışıldayan bir şehir. Zaman içerisinde Avrupa’nın ve hatta dünyanın en önemli kültür, sanat, politika merkezlerinden biri olan Viyana, günümüzde de kültür-sanat hayatına yön veren şehirlerden biri durumunda.

Avrupa’nın gözde turizm duraklarından biri olan Viyana’ya geldiğinde eğlence parkı Prater’i, şehrin kalbinde yer alan St. Stephen Katedrali’ni, dünyanın en büyük kültür alanlarından biri olan Müzeler Bölgesi’ni ve dünyanın en iyi şnitzelini yiyebileceğin Figlmüller’i ziyaret etmeyi unutma. 

Viyana Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Oslo, Norveç: Nefes Kesen Fiyordlar

Norveç‘in başkenti Oslo, ülkenin güneybatı tarafında, denizle iç içe bir konumda yer alıyor. Bir liman kenti konumundaki Oslo’nun tarihi 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Yaşam standardı hayli yüksek olan bu şehir, aynı zamanda fiyordları ile de dünyaca ünlüdür. 

İskandinavya’nın en ilgi çekici güzergahlarından biri olan şehre geldiğinde Akershus Kalesi, Oslo Katedrali, Ulusal Müze ve Galeri, Kraliyet Sarayı ve Viking Gemi Müzesi gibi durakları görmeyi ihmal etme. 

Oslo Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Şubatta Balayına Nereye Gidilir: Aşk Sıcaklığında Rotalar 

Şubatta Balayı

Şubat ayı, kışa ait bir romantizm yaşamak isteyenler için oldukça uygun bir zaman. Bu ayda evlenen sevgililer, huzur veren köşelere, aşk dolu rotalara gitme imkanına sahip oluyor. Çifte kumrular için birbirinden özel şubat ayı balayı yerleri ve tavsiyeleri hazırladık.

Venedik, İtalya: Gondollar Diyarı

İtalya’nın kuzeydoğusunda yer alan Venedik; adaları, köprüleri ve sokakları ile efsanevi bir güzelliğe sahip. Avrupa’nın en masalsı duraklarından birisi olan Venedik, “Kanallar Şehri” olarak da anılıyor. 

Adriyatik Denizi’nin kıyılarına kurulmuş bu eşi benzeri olmayan şehir, gondollarla gezilen kanalları ile insanı düşsel bir yolculuğun parçası yapıyor. Eşinle romantizmin doruklarına çıkmak istiyorsan Venedik seni bekliyor! 

Venedik Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Barselona, İspanya: Estetik Dolu  

Katalonya’nın başkenti Barselona, Madrid ile beraber İspanya’nın en büyük şehri konumunda. “Art Nouveau” sanat akımının öncüsü olan Antoni Gaudi’nin akıl alan eserleri, geniş caddeleri ve sıcak atmosferi ile dikkat çeken Barselona, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak görülüyor.

İlham verici bir şehir olan Barselona, aynı zamanda popüler balayı duraklarından biri. Eşinle aşkına aşk katmaya ne dersin?

Barselona Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Hurgada, Mısır: Kızıldeniz’in Kıyısında

Hurgada, Kızıldeniz’in yanı başında bulunan destansı bir durak. Mısır’ın tatil cennetlerinden olan şehir, yeryüzü güzellikleri ile olduğu kadar deniz altındaki güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Burası Kızıldeniz’in eşsiz dünyasını keşfetmek isteyenlere rengarenk bir seyahat deneyimi sunuyor.

Geçmişte bir balıkçı kasabası olan şehir, bölgede petrolün keşfedilmesi ile gelişmiş. Ayrıca burada Sahra Çölü’nde benzersiz deneyimler yaşamak da mümkün. Eşinle unutulmaz bir balayı yaşamak istiyorsan burası tam sana göre! 

Hurgada Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Şubat Ayı İçin Alternatif Rotalar: Farkını Yansıtmak İsteyenlere

Şubatta Alternatif Rotalar

Farkını gittiğin rotalarla göstermek ve farklı maceraların peşinden koşmak istiyorsan sorun değil. Senin için de alternatif duraklarımız var. 

Lviv, Ukrayna: Hemen Yanı Başımızda

Ukrayna’nın batısında yer alan Lviv, son yıllarda deneyim rotalarında kendisine sıklıkla yer bulan gözde bir şehir. Kültürel anlamda oldukça önemli bir şehir olan Lviv; ticari ve turistik açıdan da Ukrayna’nın önemli merkezlerinden.

Görenleri kendine hayran bırakan bu Lviv; Rynok Meydanı, Opera Binası, Potocki Sarayı gibi güzergahları ve doğal güzellikleri ile seni bekliyor.

Lviv Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Kazablanka, Fas: Atlas Okyanusu’nun Sınırında

Atlas Okyanusu’nun kıyısında konumlanan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehri. Sinema tarihindeki ünlü filmlere mekan olan bu şehir, Afrika kıtasındaki ikonik duraklardan biri. 

Egzotik ve kendine has bir güzelliğe sahip olan şehir, masalsı bir durak. Farklı kültürleri tanımayı ve yerel halkla kaynaşmayı seven bir gezginsen burası senin için biçilmiş kaftan! 

Kazablanka Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri: Orta Doğu’nun Kalbi

1900’lü yıllarda küçük bir balıkçı köyü olan Dubai, günümüzde tüm dünyanın ilgisini çeken bir turizm merkezi. Petrolle elde edilen gelirler sayesinde dünya çapında bir şehir haline gelen Dubai, gezginlere farklı bir deneyim vadediyor. 

Bastakiya bölgesi, Dubai Koyu, birbirinden görkemli alışveriş merkezleri, gökdelenleri ve mühendislik harikası Palmiye Adaları ile dikkat çeken şehir, alternatif rota arayan gezginlere göre. 

 Dubai Uçak Bileti Ara

ucak-bileti


Bir cevap yazın