Sharm El Sheikh Yaza Doymuyor

Piramitleriyle, uygarlık tarihiyle gönlümüzün efendilerinden olan Mısır’ın arka planda kalmış bir yönüyle tanışmaya hazır mısınız? Kızıldeniz’in incisi Sharm El Sheikh’i tanıdıktan sonra çok seveceğinize eminiz. 1967 yılından önce küçük bir köy olan Sharm El Sheikh’in kaderi, Altı Gün Savaşları’ndan sonra değişmiş. Şehri alan İsrail, ona bir güzel bakmış, ağaçlandırmış, yapılandırmış ve bugün turizm cennetlerinden biri olan Sharm El Sheikh’in doğmasını sağlamış. Su altı dünyasıyla hayalleri yaşatan ve sonbaharda yazdan daha güzel olan Sharm El Sheikh’i merak etmeye başladınız değil mi? O zaman vakit kaybetmeyin! Hemen Sharm El Sheikh uçak biletinizi alın ve bu cennetle buluşun, Sharm El Sheikh’de yapılacaklar ve gezilecek yerler hakkında tüm bilgileri biz size veririz.

Tiran Adası

tiran adası

Rengarenk balıklar, berrak bir deniz ve scuba diving yapmak için dünyanın en elverişli alanlarından biri… Bunlar yan yana gelince Tiran Adası’nı ziyaret etmek ve dalış yapmak birden en önemli görev haline geliyor. Belgesellerde gördüğünüz renkli ve tatlı mı tatlı su altı canlılarıyla burada bir araya gelmek mümkün. Eğer dalış lisansınız varsa tercihinizi Ras Muhammed Milli Parkı’ndan yana da kullanabilirsiniz. Milli Park profesyoneller için daha uygun ve zenginlikleri bol bir dalış noktası.

Ras Muhammed Milli Parkı

Ras Muhammed Milli Parkı

Eğer iyi bir dalışçı olduğunuzu düşünüyorsanız scuba diving, “Dalıyorum ama pek iyi değilim.” diyorsanız da burada şnorkel diving yapabilirsiniz. Ras Muhammed Milli Parkı kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Sahilde başınızı uzatsanız bile görülen deniz canlılarının en büyüleyicilerini denizin altında keşfedeceksiniz. Bu arada parka girerken göreceğiniz, savaş zamanlarından kalma Allah Kapısı’nın önünde bir fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyin.

Sina Çölü

sina çölü

Mısır’daysanız çölde yapılan bir safari olmazsa olmaz. Sina Çölü altın renkli kumlarıyla sizi safariye davet ediyor. Eğer Sharm El Sheikh’e bir turla gitmediyseniz bunu yapamayacağınızı düşünmeyin. Otellerin hemen hemen hepsinde olan turizm acenteleri sizi bu konuda yönlendirecektir. Bu arada gözünüze kum girmesini engellemek için gözlük almanız şart. Ayrıca Sina Çölü’nde gün batımı izlemenin de Sharm El Sheikh’de mutlaka yapmanız gereken bir şey olduğunu hemen hatırlatalım.

Old Bazaar

Old Bazaar

Sharm El Sheikh’e gidip “Ben otelden çıkmayı düşünmüyorum.” demeyeceksiniz, biliyoruz. O halde sizi şehrin merkezi olan Old Bazaar’a alalım. Yerli halkla da kaynaşma imkanı bulabileceğiniz bu nokta Sharm El Sheikh’de gezmeniz gerekenler yerler arasında. Ayrıca Old Bazaar’da alışveriş yapabilecek ve yemek yenebilecek birçok yer var.