• Ana Sayfa
  • Konsept
  • Sevgililer Günü için Gidilecek Romantik Yerler: Avrupa’nın Aşk Şehirleri

Sevgililer Günü için Gidilecek Romantik Yerler: Avrupa’nın Aşk Şehirleri

Sevgililer Günü’nü geçirmek için romantik bir yer arayanlar toplansın. Sevgililer Günü’nde de  seni sevdiğinle çok uygun fiyatlara uçurmaya hazırım.

Sevgililer Günü için farklı yerlere gitmeyi planlıyorsan ve uygun uçak bileti fiyatlarıyla çifte kumrular gibi özgür olmak istiyorsan flypgs.com‘a hemen tıkla. Biletinizi hemen ayırt.

“Ucuz uçak bileti fiyatlarıyla uçmak mükemmel ama nereye gitmeli?” diye soruyarsan, 2018 Sevgililer Günü’nde gidilebilecek en romantik rotaları senin için listeliyorum, aşkını heyecanlı bir yolculukla taçlandırmak isteyenler not alsın.

  • Paris
  • Roma
  • Prag
  • İstanbul
  • Belgrad
  • Kapadokya

Sevgiliyle gidilecek romantik tatilin yerini ne tutabilir? Hemen söyleyelim, hiçbir şey beraber biriktirilen anı ve keşifler kadar değerli olamaz. Sevgililer Günü’nde aşk şehirlerine yapacağınız bir seyahatle sevginizi sonsuzluğa taşıyabilirsiniz.

Bu özel günde üstlerine romantizm sinmiş Avrupa şehirleri, romantizm hakkında bilmediklerinizi öğretecek, yargılarınızı rafa kaldıracak. Unutulmaz anlar için harekete geçin. Avrupa’nın en romantik şehirleri aşıkları bekliyor. İşte size sevgili ile gidilecek ideal şehirler.

paris

#1 Aşk, Işıklar, Paris’te Sevgililer Günü!

Aşk ile bütünleşmiş, dünyanın en romantik şehri Paris. Bunu kim inkar edebilir? Belki de tüm dünyanın hem fikir olduğu tek mesele budur. Tarihi boyunca, milyonlarca romantik evlenme teklifine, duygusal patlama anına şahit olan ışıl ışıl Eyfel Kulesi altında, aşkın evrensel bir duygu olduğunu hatırlarsınız. Huzurun kıyılara vurduğu Seine Nehri’ne birbirinizi ne kadar sevdiğinizi haykırma isteğinizi asla bastırmayın. Lüksemburg bahçelerinde ise sevgilinizle birlikte doğaya da aşık olmanın keyfine varabilirsiniz. Dar sokaklarda bulunan birbirinden tatlı kafelerde sıcak içeceklerinizi yudumlayıp, tatlınızı yerken, aşkın ve Paris’in ne kadar güzel olduğunu kendinize kanıtlayacaksınız.

Sevgililer Günü için promosyonlu uçak bileti almayı düşünüyorsanız Paris, seçebileceğiniz en romantik yer. Paris’in bilinmeyen enfes noktalarında sevgilinizle beraber kaybolurken beni anarsınız artık. Aşkın şehrinde, keşfedebilecek romantik rotalarının yanı sıra tadılacak birçok tutkulu tarif var.

roma

#2 Valentine’s Day’deki Valentine’nin Şehri; Roma’da Sevgililer Günü

Gladyatörlerin bile romantikliği karşısında kılıçlarını teslim edeceği, antik hazineler şehrinde kendinizi aşk kahramanı gibi hissetmeye hazır olun. Mükemmel mimari yapıların arasında, sevgilinizle yürüyüş keyfini sonuna kadar yaşarken, muhteşem Aşk Çeşmesi’nde dilek dilemeyi unutmayın. Hiçbir şey olmasa, Happy Valentine’s Day’deki Valentine’nin şehri olan Roma’nın tarihinde romantiklik var. Bu yüzden Sevgililer Günü bu kentte başka bir anlamlı.

Sevgililer Günü için promosyonlu uçak bileti satın alarak Roma’yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız sizin için hazırladığım iki yazıya daha göz gezdirmeni öneririm. İtalya’nın aşk ve lezzet rotası Roma, asla iki üç yazıya sıkışacak bir şehir değil; bunu da belirtelim. Roma’da gezip görülecek yerleri keşfettikten sonra mutlaka spontane yürüyüşlere çıkın ve Roma’nın içinde kaybolun…

Roma’yı bir Romalı gibi gezmek için yazımı okuyabilirsin.

Roma tatilinizi uzatacak Roma restoranlarından da bahsetmişim.  Hamur işi seviyorsanız Roma’dan kilo almadan dönmek gerçekten çok zor. Uzun yürüyüşlerle Roma lezzetlerinden alacağınız kalorileri yakabilirsiniz.

prag

#3 Aşka da Aşksızlığa da; Prag’da Sevgililer Günü

Prag. Kafka ve Milena’nın şehri. Kafka, Milena’ya dünyanın gözyaşları içinde okuduğu mektupları bu şehirde yazmış. Prag sokakları, insanın kelimelerini güzelleştiriyor. Belki de düşlediğiniz en güzel kelimeleri sevgilinizin kulağına Prag’da fısıldamalısınız. Vitava Nehri üzerine kurulmuş, sisler içinde bulunan Charles Köprüsü’nde yürüyebilir, Prag Kalesi’nin üstünden tüm Prag’a sevginizi haykırabilirsiniz. Zaman hiç geçmesin diye, 600 yıllık astronomik saati durdurma planları bile yapabilirsiniz. Bohemliğin verdiği romantizmi temsil eden şehirde eğer aşık değilseniz, aşk acısı çekmenin en asil yolunu bu şehirde bulacaksınız.

Orta Çağ atmosferinde geçen bir aşk hikayesi için Prag mükemmel bir seçim. Aşk şehri Prag’da, arka planı dolduracak romantik nağmeler için Prag klasik müzik dünyasını anlattığımız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Prag’ı tek başına keşfetmek isteyenler için de iki içeriğimiz var. Edebiyat aşıkları için Prag ve Kafka’yı anlattığımız infografik, şehri tek başına gezmek isteyenler için hazırladığımız Prag’ı tek başına keşfetme rehberi; bu masalsı şehre gitmeden önce size ilham verecek yazılar…

istanbul

#4 Romantizmin En Tanıdık Hali; İstanbul’da Sevgililer Günü

Ve İstanbul! Aşkın ve enerjinin bize en tanıdık hali. Asya ve Avrupa’nın birleştiği noktanın kalplerinizi de birleştirmesine izin verin. Boğaz Köprüsü’nün muhteşem manzarası eşliğinde en romantik yemeğinizi yiyebilir, Marmara Denizi üstünde bulunan Kız Kulesi’nde unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Karaköy sokaklarında bulunan harika kafelerde kahve molası vererek keyifli dakikalar geçirebilir, daha sonra galata kulesinin mistik havasına kapılabilirsiniz.

Sevgililer Günü uçak bileti kampanyalarıyla hafta sonunda bir İstanbul seyahatine çıkmayı planlıyorsanız 48 saatte İstanbul’u keşfetme rehberime mutlaka göz atmalısınız. İstanbul’un sokak lezzetlerini de es geçmeyin.

#5 Romantik Hikayelerin Başkenti: Belgrad’da Sevgililer Günü

Vizesiz bir yurt dışı tatili düşünüyorsanız Belgrad, Sevgililer Günü’nde gidebileceğiniz en romantik yerlerden biri. İnsanı hayallere daldıran manzaraları ve aşka ilham veren yapılarıyla Belgrad, Sevgililer Günü’nde yapılabilecek birçok romantik şeye sahip.  Çılgın partileri sevenler için Belgrad gece hayatı, klasik ve romantik ortam tutkunları için Belgrad’in tarihi dokusu; dolu dolu bir Sevgililer Günü geçirmek için ideal.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad, Sevgililer Günü’nde gidilecek ucuz ve romantik bir yer arayanlar için ideal bir rota. Belgrad uçak bileti, Pegasus’un Sevgililer Günü kampanyası ile ideal fiyatlarla alınabiliyor; tabii ki erken davranmak gerekiyor!

#6 Balonlarla Kaplı Bir Aşk Macerası: Kapadokya’da Sevgililer Günü

Sevgililer Günü’nde uçuş kampanyalarının merkezi Kapadokya olur. Yani masalsı bir atmosferde romantik bir ambiyans yaratmanın en ekonomik yolu Kapadokya’dan geçer. Sevgililer Günü’nde Kapadokya bir başka olur üstelik, nasıl anlatalım; gün batımının kızılı mevsimin soğuk renkleriyle birleşince ortaya Van Gogh’un ellerinden çıkmış bir tablo belirir…

Kapadokya’da gezip görülecek yerler, daha önceden Bir Hayalin Peşinde tarafından yazılmıştı. Sevgililer Günü’nde Kapadokya uçak bileti alarak romantik bir tatil yapmayı düşünüyorsanız öncesinde okumanızı öneriyorum.

Sevgililer Günü’nde gidilecek romantik yerleri sizin için sıraladık. Aşkınızı tazeleyeceğiniz, birbirinize daha çok bağlanacağınız ve her zaman keyifle hatırlayacağınız bir hatıra için Sevgililer Günü’nde seyahat edin. Yeni maceralarla aşkınıza tutku katın. Dünya çok büyük; aşkınız da o kadar büyükse onu tüm dünyaya yayın…