Nisan'da Gezilecek Yerler

Nisanda Gezilecek Yerler: Nisan Ayı Tatil Fikirleri

“Nisan ayında gidilecek yerler nelerdir?” diye merak edenler için bir liste tasarladık. Dünyaca ünlü görülmesi gereken yerlerin yanı sıra şirin mi şirin turistik beldeleri de içeren bu liste, nisanda tatile gidilecek yerler konusunda sana ilham verecek. 

Avrupa’nın bahar aylarında ne kadar güzel olduğundan haberin var mı? Daha yakın bir yerler düşünüyorsan Yunan Adaları fikrine ne dersin? Nisanda gidilecek yerler listesi konusunda yurt içi fikirleri istiyorsan da Abant, Olimpos ya da Çeşme ilkbaharda çok güzel olur. Ayrıca Arnavut kaldırımlı sokakları ile İstanbul, nisan ayında bahar romantizmi yaşamak için gidilecek yerler arasında. 

Nisan ayı, doğanın tekrar canlandığı ve insanın kıpır kıpır olduğu bir ay. Tatil yapmak için nisan ayını seçtiysen aşağıda yer alan rota fikirlerimize göz atabilirsin.

Yurt Dışı Düşünenlere: Nisan Ayında Avrupa’da Gezilecek Yerler

Avrupa tatili baharda bir başka… Uçak bileti ve konaklama fiyatları da uygun. Daha ne olsun? Üstelik Avrupa’nın en güzel şehirleri bahar ayında çok daha güzel. 

Öncelikle nisan ayı içerisinde Barselona, Amsterdam ve Belgrad gibi yerlerde festivallere denk gelmek mümkün. Aynı zamanda fiyatlar yaz dönemine göre daha uygun olacağından bu şehirler de hesaplı oluyor. Nisanda Avrupa’da gezilecek yerler için hazırladığımız liste hemen aşağıda!

Barselona, İspanya: Baharda Gaudi

Gaudi’nin şehri Barselona, nisanda Avrupa’da gidilecek yerlerin başında yer alıyor. Her ne kadar plajlar henüz denize girmek için uygun olmasa da orada güneşlenen insanlarla karşılaşman çok olası. Deniz ortalama 17 – 19 derece oluyor aslında, yani giren giriyor. 

Nisan sonlarında gidersen Barselona’daki en ünlü Katalan festivallerinden birine katılma şansın olabilir: Feria de Abril. İspanyolların ne kadar renkli olduğunu ve tapas yemenin ne kadar keyifli olduğunu bu festivalde deneyimleyebilirsin. Üstelik ücretsiz!

Barselona Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Amsterdam, Hollanda: Lale Devri

Amsterdam nisanda o kadar renkli olur ki -laleler sağ olsun- Kral Günü bu ay içerisinde kutlanır! Daha önceleri Kraliçe Günü olarak da bilinen bu özel gün, Hollanda’nın en büyük ulusal kutlamalarından biridir. Bu dönem içerisinde şehirde birçok partiye denk gelmek olası. Ayrıca Van Gogh Müzesi ve Amstel Nehri turu, nisan ayında Avrupa’da gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler arasında. 

Amsterdam Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Belgrad: Vizesiz Avrupa Düşünenlere

Baharda yakın bir Avrupa rotası düşünüyorsan ve bir de vizesiz olsun diyorsan seni Belgrad’a yolcu edelim. Gece hayatı ile pek meşhur bu şehir, nisan ayında Supernatural Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 

Nisan sonlarına doğru düzenlenen bu festivalde, yerel ve uluslararası birçok ünlü müzisyeni canlı dinleme fırsatı elde ediyorsun. Nisanda gidilecek güzel yerler bakınıyorsan Belgrad kesinlikle aklında olsun. 

ucak-bileti

Evlilik Yoluna Girenlere: Nisan Ayında Balayına Gidilecek Yerler

nisan-da-balayina-gidilecek-yerler

Baharda balayı yapmak gibisi var mı? Doğa canlanırken aşkı da uyandırır, tutku daimi olur! Peki, nereye gitmeli? Aşağıda yurt içi ve yurt dışı rotalarından üç şehri balayı rotası olarak seçtik. Aralarında mutlaka gönlüne göre olan bir yer vardır! 

Abant: Huzurlu Bir Ortam Bekleyenlere

Nisanda balayına gidilecek yerler konusunda ilk yurt içi rotamız, balayı otelleri ile pek ünlü olan Abant. Güzelliği dillere destan Abant Gölü manzarası eşliğinde insanın mutsuz olması imkansız. Göl çevresindeki ormanlarda, temiz hava ile ciğerlerini dolduracağın yürüyüşlere çıkabilmen de cabası. 

Olimpos: Aşka Heyecan Katmak İsteyenlere

Olimpos her mevsim güzel, ama nisanda bir başka güzel. Üstelik bahar aylarında yamaç paraşütü ya da bungee jumping gibi ekstrem etkinlikleri burada yapmak mümkün. Baharın gelişi ile beraber doğanın en canlı renklerine bürünen Olimpos, nisan sonlarına doğru plajların keyfini çıkarma fırsatı da veriyor. 

ucak-bileti

Paris, Fransa: Romantizmin Doruklarında 

Eyfel Kulesi eşliğinde bir balayını kim istemez? Paris’te balayı fikri sana da çekici geldiyse tek yapman gereken Eyfel Kulesi manzaralı Paris otellerinden birinde yerini ayırtman ve uçak biletini satın alman. Üstelik nisanda Paris diğer ilkbahar ve yaz aylarına göre çok daha ucuz. Kruvasan ve et tarifleri ile dolu bir gurme turuna çıktığında bize teşekkür edersin!

Paris Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Büyükşehirden Kopamayanlara: Nisan Ayında İstanbul’da Gezilecek Yerler

nisan-ayinda-istanbul-da-gezilecek-yerler

İstanbul’da bahar mevsimini nasıl anlatabiliriz ki… Ancak yaşayan anlar! Kışın kasvetini üzerinden atan İstanbul bir anda canlanır, deniz kenarları şen kahkahalarla dolar ve tüm şehir bir anda rengarenk bir çehreye bürünür. Baharda özellikle tarihi İstanbul Yarımadası insana unutulmaz bir deneyim yaşatır.

Caddebostan: İstanbul’da Sahil Keyfi

Nisanda İstanbul’da gezilecek yerler konusunda deniz manzarası, sokak müziği ve piknik üçlemesini birleştirmek istersen Caddebostan sahili boyunca bir yürüyüşe çıkabilirsin. Bu ay içinde sonsuzluğa uzanan masmavi deniz manzarasının tadını çıkarmak isteyen İstanbullular, Caddebostan’ı çok seviyor. Eminiz ki sen de çok seveceksin!

Atatürk Arboretumu: Yemyeşil Bir Rota

İstanbul’da nisan ayında gidilecek yerleri konuşuyorsak Atatürk Arboretumu kesinlikle rotaya eklenmeli. Binlerce bitki ve kuş çeşidini gözlemleyebileceğin bu botanik parkı, huzur dolu bir bahar günü yaşamak istiyorsan sana tam da istediğin şeyi verecek. 

Tarihi İstanbul Yarımadası: Masalsı Bir Durak 

Baharda İstanbul’un en cıvıl cıvıl bölgesi hiç şüphesiz tarihi yarımada; yani Eminönü, Sultanahmet ve çevresi. Mesela alışveriş için dünyanın en eski çarşılarından biri olan Kapalıçarşı’yı ziyaret etmek hem çok eğlenceli hem de çok hikayeli. Eminönü sahilinde balık ekmek yemek, Topkapı Sarayı gibi tarihi eserleri gezmek ve Gülhane Parkı’nda uzun yürüyüşten sonra ayakları dinlendirmek, İstanbul’u baharda yaşamak isteyenlerin seçimi oluyor. 

İstanbul Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Yıllık İznini Kullanacaklara: Nisan Ayında Gidilecek En Güzel Yerler

nisan-ayinda-gidilecek-en-guzel-yerler

Yıllık iznini nisan ayında planlayanlar için en keyifli rotalar ile devam ediyoruz. Tatilini yurt içinde yapmak isteyenler için oluşturduğumuz bu liste, kendini doğal güzelliklerin huzuruna bırakmak istiyorsan sana ilham verecek. 

Çeşme: Tarih ve Doğa İç İçe

Nisan ayının sonlarına doğru Çeşme plajları deniz meraklıları tarafından dolmaya başlar. Daha ekonomik fiyatlar, daha tenha plajlar ve tabii ki insanın içini rahatlatan sessizlik! Çeşme otellerinde yer bulmak çok daha kolaydır, Çeşme gece hayatında ise mekanlar çok daha eğlencelidir. Ayrıca Çeşme çevresinde ziyaret edebileceğin birçok antik kent de mevcut. 

Alaçatı: Nisanda Bir Başka Güzel

Organik ve sağlıklı yiyecekler ile ilgiliysen nisanda Alaçatı seni bekler. Burada düzenlenen Ot Festivali, Alaçatı’da birçok üreticiyi bir araya getirirken bu konu ile ilgili tüketiciler hem sosyalleşir hem de arzu ettikleri ürünleri satın alırlar. Nisan sonlarına doğru Alaçatı plajları da dolmaya başlar. Denize  girmek isteyenlere duyurulur!

İzmir Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Doğu Karadeniz: Türkiye’nin Yeşil Yüzü

Trabzon yaylaları, Artvin’deki Çoruh Nehri’nde rafting heyecanı, Rize’nin uçsuz bucaksız doğa manzaraları, Giresun’daki gizli cennetler… Nisanda Doğu Karadeniz kesinlikle bir başka! Seni büyüleyecek, içini huzur ve doğa aşkı ile dolduracak kadar başka hem de! Karadeniz’de gezilecek yerler içeriğimizde daha ayrıntılı bilgiler bulman mümkün.

Trabzon Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Nisanda Kampa Nereye Gidilir: Nisanda Kamp Yapılacak Yerler

Nisan Ayında Kamp Yapılacak Yerler

Bahar aylarının en güzel taraflarından biri de kamp için gidilecek güzergahlar. Metropollerin stresli ve yoğun hayatından kaçmak isteyenlere doğa binbir çeşit güzellik vadediyor. Ruhuna detoks yapabileceğin ve doğanın içinde yenilenebileceğin kamp yerlerini senin için seçtik. 

Bregenz, Avusturya: Konstanz Gölü’nün Kıyısında

Bregenz, Avusturya’nın en batısında yer alan bir şehir. Vorarlberg eyaletinin başkenti olan Bregenz, Konstanz Gölü’nün kıyısında konumlanmış. Avusturya’nın Almanya ve İsviçre sınırlarında yakın konumda bulunan bölge, kamp tutkunu doğasever gezginler açısından cennet gibi.

Ayrıca burası kamp tutkunları açısından ilgi çekici olduğu kadar müzik tutkunları açısından da önemli bir yer. Çünkü bölgede ünlü müzik ve gösteri sanatları festivali Bregenzer Festspiele yapılıyor. Yani buraya ister kamp yapmak ister de festival için gelebilirsin; seçim senin! Viyana’ya uçtuktan sonra tren yolculuğuyla Bregenz’e ulaşmanın da hayli keyifli olduğunu hatırlatalım.

Viyana Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Akitanya, Fransa: Avrupa’nın Gözdesi 

Akitanya ya da orijinal ismiyle Aquitaine, Fransa’nın güneybatısında yer alan ve Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan bir bölger. En büyük şehri Bordeaux olan bölge, göz alan üzüm bağları, nefes kesen sahilleri, tarihi simgeleri ve benzersiz doğasıyla ünlü.

Sadece Fransa’nın değil, Avrupa’nın en iyi kamp alanlarından biri olan ve Avrupa kamp haritasının en değerli noktalarından olan Akitanya bölgesinde birçok kamp alanı mevcut. Doğaseverler açısından unutamayacakları bir deneyim sunan coğrafya, denizinin berraklığı ve sakinliğiyle de büyülüyor. Lyon’a uçtuktan sonra aktarma yaparak Akitanya bölgesine kolayca ulaşabilirsin! 

Lyon Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Kabak Koyu, Muğla: Özgürlük Dolu

Nisan ayında Türkiye’de kampa yapmak istiyorsan senin için de bir önerimiz var! Kabak Koyu, Fethiye bölgesindeki gizli cennetlerden biri. Ölüdeniz’in yaklaşık 16 kilometre doğusunda yer alan vadi, kızılçam ormanları içerisine saklanmış benzersiz bir güzelliğe sahip.

Likya Yolu üzerinde bulunan Kabak Koyu, bakir doğası sebebiyle doğa tutkunları açısından hayli ilgi çekici bir güzergah. Ayrıca bölgenin harika bir plajı ve ormanın iç taraflarına gizlenmiş şelaleleri ile akarsuları var. Buraya geldiğinde doğayla baş başa kalman ve harika bir atmosfer içerisinde izole olman garanti! O halde durma, Kabak Koyu’nda kamp yapmaya hazırlan!

Dalaman Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Nisan Ayı İçin Alternatif Rotalar: Farkını Yansıtmak İsteyenlere 

Nisan Ayı Alternatif Rotaları

Nisan ayında farkını yansıtmak isteyen ve farklı maceralar peşinde olan gezginler için de uygun birçok rota mevcut. Farkını gittiğin güzergahlarla gösteren biriysen bu güzergahlar tam sana göre!

Lviv, Ukrayna: Kültür ve Eğlence Bir Arada

Lviv, son yılların popüler seyahat duraklarından biri. Ukrayna’nın batısında yer alan şehir, ülkenin en önemli kültür güzergahlarından. 2. Dünya Savaşı döneminde Polonyalıların yaşadığı bu tarihi şehir, savaş sonrasında Ukrayna topraklarına katılmış. 

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde de bulunan Lviv, deneyim odaklı seyahat yapmak isteyen gezginler açısından mutlaka görülmesi gereken bir yer. Kiliseleri, müzeleri ve opera binasıyla hayli ünlü olan Lviv seyahatinde kültürü ve eğlenceyi bir arada bulabilirsin.

Lviv Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Oslo, Norveç: Büyüleyici Doğa Manzaraları 

İskandinavya’nın önemli merkezlerinden biri konumundaki Oslo, Norveç’in güneybatı tarafında yer alıyor. Bir liman kenti olan Oslo’nun tarihi 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Yaşam standardı ve refah seviyesi hayli yüksek olan Oslo’nun, doğa ve fiyord manzaraları da dünyaca ünlü. 

Kuzey diyarının en ilham verici güzergahlarından biri olan şehre geldiğinde Akershus Kalesi, Oslo Katedrali, Ulusal Müze ve Galeri, Kraliyet Sarayı ve Viking Gemi Müzesi gibi tarihi durakları da görmeyi unutma. 

Oslo Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Kazablanka, Fas: Otantik Bir Durak 

Atlas Okyanusu’nun kıyısında bulunan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehri. “Beyaz Şehir” olarak da anılan bu tarihi durak, filmlere ve kitaplara konu olacak kadar da güzel bir yer. Aynı zamanda Afrika kıtasının en önemli kültürel ve finansal merkezlerinin de başında gelen Kazablanka, egzotik bir atmosfere sahip. 

Kuzey Afrika’nın sihirli noktalarından birisi olan şehir, farklı kültürleri tanımak ve lokal bir deneyim yaşamak isteyen gezginler için çok çekici. Eğer alternatif ve kendine has bir rota arıyorsan Kazablanka tam sana göre!

Kazablanka Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Bir cevap yazın