Pegasus Mart

Martta Gezilecek Yerler: Mart Ayı Tatil Fikirleri

Büyüklerimiz “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” derler, ama aslında mart ayı baharın habercisidir. Sen de baharın gelişiyle beraber zihin açıcı, keyif verici bir tatile gitmek isteyebilirsin. Zihninde de “Martta nereye gidilir?” sorusu dönüp dolaşıyor olabilir. 

Doğanın tekrar canlandığı, insanların bahar enerjisiyle kıpır kıpır olduğu bu ayda gezmek hayli güzel. Ayrıca mart ayında gürültüden ve kalabalıktan kaçarak yollara düşmek, maceralara atılmak hayli ilham verici. 

Hem bu tarihlerde tatile çıkmak bütçen açısından faydalı ve ucuz tatil fikri daha cazip. Bavulunu toplamaya başla, haydi durma o halde. Mart ayı tatil önerilerimiz seni bekliyor. Stresten arınacağın ve dingileşeceğin bir bahar serüveni yaşamaya hazır mısın? 

Mart Ayında Nereye Gidilir: Martta Tek Başına Gidilecek Yerler

Mart'ta Tek Başına Gidilecek Yerler

“Mart ayında tek başıma tatile çıksam ne güzel olur!” mu diyorsun? Ülkemizde mart ayında kafanı dinleyerek rahatlayabileceğin şahane rotalar var. Senin için ülkemizdeki birbirinden keyifli güzergahları belirledik. İstediğini seç ve yola çık! 

Alanya: Kızılkule’ye Doğru

Alanya; güney tarafında eşsiz güzellikteki Akdeniz’in, kuzeyinde ise görkemli Toros Dağlarının bulunduğu çok eski bir yerleşim yeri. Geçmişi antik dönemlere kadar uzanan bu yerleşim yerinin tam olarak ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu bilinmiyor.

Tarihte ilk defa “Korakesium” ismiyle anılan bu bölge, günümüzde Türkiye’nin en çekici turizm merkezlerinin başında geliyor. Bahar aylarında canlanmaya başlayan Alanya’ya gitmeye ve doğa harikası güzelliklere doymaya ne dersin? Eğlence seni bekliyor! 

Alanya Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

İzmir: Ege’nin Güzeli

İzmir için “Ege’nin Güzeli” diyebiliriz. Kendine hayran bırakan bir atmosfere sahip olan şehrin insanları ve gurme tatları da hayli çekici. Hele bir de bahar enerjisi sokakları sarmaya başladı mı, İzmir’in tadı bir başka olur.  

Tarihi oldukça eskiye uzanan İzmir’in; Çeşme, Alaçatı, Foça, Karaburun, Seferihisar gibi bölgeleri de ayrıca meşhur. Kültürel yapısı ve Ege mutfağının eşsiz lezzetleri ile dikkat çeken İzmir, bu dönemlerde çok güzel. Havalar ısınmaya başlamışken Alsancak’ta bir tur atmaya ne dersin?

İzmir Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Kazdağları: Yeşillikler İçinde 

Edremit Körfezi’nin kuzeyinde bulunan Kazdağları sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın önde gelen doğal güzelliklerinden. Yemyeşil doğası, benzersiz faunası ve florası ile tertemiz bir havaya sahip olan bu bölge aynı zamanda ülkemizin oksijen oranı en yüksek yerlerinden. 

Burası kamp alanları ve konaklama merkezleri ile eşsiz bir kaçamak noktası. Özellikle doğa tutkunu gezginler açısından vazgeçilmez nitelikte bir durak. Oksijeni bol bir maceraya atıl ve bu mitolojik güzergahı ziyaret et! 

Balıkesir-Edremit Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Martta Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Martta Gidilecek Ülkeler

Mart'ta Gidilecek Ülkeler

Mart ayında Avrupa’da tatil yapmak çok cazip. Bu dönemlerde oldukça rahat ve özgür bir şekilde gezebilirsin. Senin için “Mart ayında yurt dışında nereye gidilir?” sorusunu cevapladık.

Budapeşte, Macaristan: Orta Avrupa’nın İncisi

Orta Avrupa’nın en ilham verici duraklarından biri olan Budapeşte; gurme tatları, kültürel zenginliği ve tarihi değeri ile eşsiz bir şehir. Son yıllarda gezginlerin uğrak noktalarından biri olan kent, Tuna Nehri tarafından ikiye bölünüyor. 

Geçmişi üç bin yıl önceye kadar uzanan Budapeşte, sıra dışı eğlence mekanları ve ihtişamlı tarihiyle seni bekliyor! Burada Doğu ile Batı’nın keyifli bir kesişimini bulabilir ve unutamayacağın bir deneyim yaşayabilirsin. 

Budapeşte Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Barselona, İspanya: Gaudi’nin Huzurunda

Katalonya’nın başkenti konumundaki Barselona, İspanya’nın en büyük şehirlerinden biri. Sanatsal ve tarihi güzellikler ile dolup taşan şehir, “Art Nouveau” akımına dair eserleri ile meşhur. 

Antoni Gaudi’nin nefes kesen çalışmaları, ferah caddeleri ve sıcak atmosferi ile dillere destan olan Barselona her gezginin rüyasını süslüyor.

Barselona Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Amsterdam, Hollanda: Özgürlük Dolu  

Amstel Nehri’nin kıyısına kurulan Amsterdam, Avrupa’nın en popüler duraklarından. Kanalları, gece hayatı, ferah parkları ve akıl alan müzeleri ile ünlü olan şehrin geçmişi de 13. yüzyıla kadar uzanıyor.

Her noktasına yürüyerek ulaşabileceğin Amsterdam‘ı bu dönemlerde ziyaret etmek hayli keyifli, bizden söylemesi! 

Amsterdam Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Martta Balayına Nereye Gidilir: Aşk Sıcaklığında Rotalar

Mart'ta Gidilecek Aşk Rotaları

Mart ayı, bahara ait bir romantizm yaşamak isteyenler için oldukça doğru bir zaman. Bu ayda evlenen sevgililer; huzur dolu, sıcacık aşk rotalarına gitme imkanına sahip. Çifte kumrular için birbirinden özel mart ayı balayı yerleri ve tavsiyeleri hazırladık.

Roma, İtalya: İtalyan Sıcaklığı

İtalya’nın başkenti Roma, binlerce yıllık bir tarihe sahip. Tarihin en güçlü ve ihtişamlı uygarlıklarından birinin kurulduğu kent, dünyanın gözdesi konumundaki şehirlerden. 

Üç bin yıllık bir tarihn getirdiği köklü geçmişe, sanata ve mimariye sahip olan şehir, açık hava müzesi gibi. Her sokağında görülecek bir kültürel değer olan Roma, aynı zamanda sevgililer için de eşsiz bir balayı rotası. Sevgilinle efsanevi Trevi Çeşmesi’ni ziyaret edip dilek tutmayı unutma!

Roma Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Marsilya, Fransa: Akdeniz Havası 

Marsilya, Fransa’nın en eski şehirlerinden biri. Akdeniz’in en büyük limanına sahip olan şehir, Paris’ten sonra da Fransa’nın en büyük metropolü konumunda. Ülkenin multi-kültürel şehirlerinden biri olan Marsilya, dünya çapındaki mutfağıyla da hayli ünlü. 

Gurme tatlar konusunda listelerde kendisine her daim yer bulan şehir, Côte d’Azur adı verilen bölgenin ve Güney Fransa’nın da merkezi durumunda. Çok kültürlü yapısı ve Akdeniz atmosferiyle dikkat çeken şehir, çifte kumrular için harika bir durak!

Marsilya Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Viyana, Avusturya: Bir Kültür Başkenti 

Avusturya‘nın başkenti Viyana, Avrupa’nın kültür-sanat hayatına yön veren şehirlerden. Göz alan mimari yapıları, muntazam caddeleri ve yeşili bol dokusu ile huzur dolu bir kent. Yeni evli çiftlerin burada tarih, kültür, doğa ve eğlenceye dair her şeyi bulmaları mümkün. 

Her yıl milyonlarca gezgini ağırlayan Viyana’da hem doğanın tadını çıkarabileceğin köşeler hem de kültür-sanat aktivitelerine doyabileceğin galeriler, müzeler bulunuyor. Sevgilinle beraber dünyanın en büyük kültür alanlarından biri olan Müzeler Bölgesi’ni ve dünyanın en iyi şnitzelini yiyebileceğin Figlmüller’i ziyaret etmeyi unutma. 

Viyana Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Mart Ayı İçin Alternatif Rotalar: Farkını Yansıtmak İsteyenlere

Mart Rotaları

Farklı maceraların peşinden koşmak istiyorsan merak etme. Senin için de alternatif duraklarımız ve önerilerimiz var. 

Helsinki, Finlandiya: Nordik Diyarı

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, Baltık Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Finlandiya’nın kültür merkezi konumundaki şehir, mimari dokusundan ötürü de “Kuzey’in Beyaz Kenti” olarak anılıyor. 

Adalar şehri olma özelliğine sahip Helsinki’nin tarihi 16. yüzyıla kadar uzanıyor. İskandinavya’nın en önemli duraklarından biri olan şehir, mavi ve yeşil tonları buluşturan yapısıyla hayli çekici. Huzur dolu enfes bir doğaya doğru yol almak istiyorsan burası tam sana göre.

Helsinki Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Şarm El-Şeyh, Mısır: Kızıldeniz’in Kıyısında

Mısır’ın en egzotik noktalarından biri olan Şarm El Şeyh, Kızıldeniz’in kıyısında bulunan masalsı bir durak. Muhteşem bir şehir planlamasına sahip olan Şarm El-Şeyh, Doğu mistisizmi ile modernizmi bir arada bulabileceğin bir yer. 

Çölün ortasında eşsiz bir doğaya, golf alanlarına ve renkli gece hayatına sahip olan şehir, gezginler için bir cazibe merkezi.

Şarm El Şeyh Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Tiflis, Gürcistan: Yanı Başımızdaki Cennet

Kura Nehri’nin kıyısında yer alan Tiflis; tarihi sokakları, kırmızı çatılı evleri ve doğal dokusuyla oldukça ilgi çekici bir durak. Gürcistan’ın başkenti konumundaki Tiflis aynı zamanda ülkenin kültürel ve endüstriyel merkezi durumunda. 

Gurme tatlarıyla da dikkat çeken şehrin tarihi  5. yüzyıla kadar uzanıyor. Dolayısıyla burada birçok uygarlığın izine rastlamak mümkün. Estetik ve tarihi atmosferi ile nefes kesen Tiflis’i görmediysen daha fazla bekleme.

Tiflis Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Yorumlar

Bir cevap yazın