Pegasus Mart

Martta Gezilecek Yerler: Mart Ayı Tatil Fikirleri

Büyüklerimiz “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” derler, ama aynı zamanda mart ayı baharın habercisidir. Sen de baharın gelişiyle beraber zihin açıcı, keyif verici bir tatile gitmek isteyebilirsin. Zihninde de “Martta nereye gidilir?” sorusu dönüp dolaşıyor olabilir. 

Doğanın tekrar canlandığı, insanların bahar enerjisiyle kıpır kıpır olduğu bu ayda gezmek hayli güzel. Mart ayında gürültüden ve kalabalıktan kaçarak yollara düşmek, maceralara atılmak da ilham verici. O yüzden gezginler açısından bu dönemde seçilen rotalar oldukça kıymetli. Ayrıca bu dönemde pandemi koşullarına ve sosyal izolasyona uymak da daha kolay. Hem bu tarihlerde tatile çıkmak bütçen açısından da faydalı ve ucuz tatil fikri daha cazip.

Bavulunu toplamaya başla o halde. Mart ayı tatil önerilerimiz seni bekliyor. Stresten arınacağın ve dingileşeceğin bir bahar serüveni yaşamaya hazır mısın? 

Mart Ayında Nereye Gidilir: Martta Tek Başına Gidilecek Yerler

Mart Ayında Tek Başına Gidilecek Yerler

“Mart ayında tek başıma tatile çıksam ne güzel olur!” mu diyorsun? Ülkemizde mart ayında kafanı dinleyerek rahatlayabileceğin şahane rotalar var. İstediğini seç ve yola çık! 

Alanya: Kızılkule’ye Doğru

Alanya; güney tarafında eşsiz güzellikteki Akdeniz’in, kuzeyinde ise görkemli Toros Dağlarının bulunduğu çok eski bir yerleşim yeri. Geçmişi antik dönemlere kadar uzanan bu yerleşim yerinin tam olarak ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu bilinmiyor.

Tarihte ilk defa “Korakesium” ismiyle anılan bu bölge, günümüzde Türkiye’nin en çekici turizm merkezlerinin başında geliyor. Bahar aylarında canlanmaya başlayan Alanya’ya gitmeye ve doğa harikası güzelliklere doymaya ne dersin? Eğlence seni bekliyor! 

Alanya Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

İzmir: Ege’nin Güzeli

İzmir için “Ege’nin Güzeli” diyebiliriz. Kendine hayran bırakan bir atmosfere sahip olan şehrin insanları ve gurme tatları da hayli çekici. Hele bir de bahar enerjisi sokakları sarmaya başladı mı, İzmir’in tadı bir başka olur.  

Tarihi oldukça eskiye uzanan İzmir’in; Çeşme, Alaçatı, Foça, Karaburun, Seferihisar gibi bölgeleri de ayrıca meşhur. Kültürel yapısı ve Ege mutfağının eşsiz lezzetleri ile dikkat çeken İzmir, bu dönemlerde çok güzel. Havalar ısınmaya başlamışken Alsancak’ta bir tur atmaya ne dersin?

İzmir Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Kazdağları: Yeşillikler İçinde 

Edremit Körfezi’nin kuzeyinde bulunan Kazdağları sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın önde gelen doğal güzelliklerinden. Yemyeşil doğası, benzersiz faunası ve florası ile tertemiz bir havaya sahip olan bu bölge aynı zamanda ülkemizin oksijen oranı en yüksek yerlerinden. 

Kazdağları, kamp alanları ve konaklama merkezleri ile eşsiz bir kaçamak noktası. Özellikle doğa tutkunu gezginler açısından vazgeçilmez nitelikte bir durak. Oksijeni bol bir maceraya atıl ve bu mitolojik güzergahı ziyaret et! 

Balıkesir-Edremit Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Martta Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Martta Gidilecek Ülkeler

Mart Ayında Avrupada Nereye Gidilir

“Bahar coşkusu geliyor ve mart ayında yurt dışına çıksam iyi olur!” diyorsan ucuz uçak biletleri seni bekliyor. Senin için “Mart ayında yurt dışında nereye gidilir?” sorusunu cevapladık. 

Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını da web sitemizden incelemeyi unutma.

Budapeşte, Macaristan: Orta Avrupa’nın İncisi

Orta Avrupa’nın en ilham verici duraklarından biri olan Budapeşte; gurme tatları, kültürel zenginliği ve tarihi değeri ile eşsiz bir şehir. Son yıllarda gezginlerin uğrak noktalarından biri olan kent, Tuna Nehri tarafından ikiye bölünüyor. 

Geçmişi üç bin yıl önceye kadar uzanan Budapeşte, sıra dışı eğlence mekanları ve ihtişamlı tarihiyle seni bekliyor! Burada Doğu ile Batı’nın keyifli bir kesişimini bulabilir ve unutamayacağın bir deneyim yaşayabilirsin. 

Budapeşte Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Barselona, İspanya: Gaudi’nin Huzurunda

Katalonya’nın başkenti konumundaki Barselona, İspanya’nın en büyük şehirlerinden biri. Sanatsal ve tarihi güzellikler ile dolup taşan şehir, “Art Nouveau” akımına dair eserleri ile meşhur. 

Antoni Gaudi’nin nefes kesen çalışmaları, ferah caddeleri ve sıcak atmosferi ile dillere destan olan Barselona her gezginin rüyasını süslüyor.

Barselona Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Amsterdam, Hollanda: Özgürlük Dolu  

Amstel Nehri’nin kıyısına kurulan Amsterdam, Avrupa’nın en popüler duraklarından. Kanalları, gece hayatı, ferah parkları ve akıl alan müzeleri ile ünlü olan şehrin geçmişi de 13. yüzyıla kadar uzanıyor.

Her noktasına yürüyerek ulaşabileceğin Amsterdam‘ı bu dönemlerde ziyaret etmek hayli keyifli, bizden söylemesi! 

Amsterdam Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Mart Ayı İçin Alternatif Rotalar: Farkını Yansıtmak İsteyenlere 

Alternatif Rotalar Mart Ayı

Farklı maceraların peşinden koşmak isteyen bir gezginsen merak etme, senin için de alternatif duraklarımız ve önerilerimiz var. 

Oslo, Norveç: Nordik Diyarı

Bir liman şehri olan Oslo, nefes kesen doğal güzellikleri ve yüksek refah seviyesi ile ünlü. Norveç’in güneybatı tarafında yer alan şehrin geçmişi 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Deniz ile iç içe bir konumda bulunan Oslo, İskandinavya’nın en ilgi çekici duraklarından. 

Özellikle göz alan fiyortları ile meşhur olan şehir, aynı zamanda kültürel ve tarihi yapıları ile de ilham verir. Buraya geldiğinde Ulusal Müze ve Galeri’yi, Vigeland Sculpture Park’ı, Akershus Kalesi’ni, Oslo Katedrali’ni ve Kraliyet Sarayı’nı mutlaka gör! 

Oslo Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Şarm El-Şeyh, Mısır: Kızıldeniz’in Kıyısında

Mısır’ın en egzotik noktalarından biri olan Şarm El Şeyh, Kızıldeniz’in kıyısında bulunan masalsı bir durak. Muhteşem bir şehir planlamasına sahip olan Şarm El-Şeyh, Doğu mistisizmi ile modernizmi bir arada bulabileceğin bir yer. 

Çölün ortasında eşsiz bir doğaya, golf alanlarına ve renkli gece hayatına sahip olan şehir, gezginler için bir cazibe merkezi.

Şarm El Şeyh Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Tiflis, Gürcistan: Yanı Başımızdaki Cennet

Kura Nehri’nin kıyısında yer alan Tiflis; tarihi sokakları, kırmızı çatılı evleri ve doğal dokusuyla oldukça ilgi çekici bir durak. Gürcistan’ın başkenti Tiflis aynı zamanda ülkenin kültürel ve endüstriyel merkezi durumunda. 

Gurme tatlarıyla da dikkat çeken şehrin tarihi 5. yüzyıla kadar uzanıyor. Dolayısıyla burada birçok uygarlığın izine rastlamak mümkün. Estetik ve tarihi atmosferi ile nefes kesen Tiflis’i görmediysen daha fazla bekleme.

Tiflis Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Martta Kampa Nereye Gidilir: Martta Kamp Yapılacak Yerler

Martta Kampa Gidilecek Yerler

Açıkçası bahar coşkusunu yaşamanın en güzel yollarından biri de kamp yapmak. Bu dönemlerde yeniden canlanan doğayı hissetmek ve gökyüzünün altında uyumak farklı olur.  Ayrıca pandemi döneminde herkesten izole şekilde kamp yapmak çok iyi bir fikir. Bu dönemde doğayı sonuna kadar hissedebileceğin kamp yerlerini senin için seçtik.

Hatırlatmakta yarar var; kampa giderken bazı malzemelerini yanında götürebilirsin. Bu sebeple bagaj kuralları sayfamızı ziyaret edip biletine göre limitlere göz atabilirsin.

Bafa Gölü, Muğla: Ege’nin En Büyük Gölüne Doğru

Ege Bölgesi’nin en büyük gölü konumundaki Bafa Gölü’nün kıyı uzunluğu yaklaşık 50 km. Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar sebebiyle kıyıdan içeride kalan göl, jeolojik ve arkeolojik açıdan da oldukça değerli.

Bodrum’a 40 dakika mesafede bulunan ve göz alan gün batımı manzaralarına ev sahipliği yapan Bafa, Türkiye’nin kamp yapılacak en güzel göllerinden. Ayrıca gölün etrafında bulunan Beşparmak Dağlarının da buraya sihirli bir görünüm kattığını belirtelim. 

Muğla-Milas Bodrum Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Kaçkar Yaylaları, Rize: Gökyüzünü Selamla 

Kaçkar Yaylaları, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı ve 2400 metre yükseklikte bulunan özel bir yer. El değmemiş doğası ve gökyüzünü selamlayabileceğin atmosferi ile dikkat çeken bölge, kamp tutkunları için biçilmiş kaftan.

Buraya gelirken fotoğraf makineni almayı ya da telefonunun hafızasında yer açmayı unutma. Çünkü yaylalara ulaşım patikalar üzerinden yapılıyor ve yol üzerinde akıl alan gökyüzü manzaraları ile sisli atmosferler seni bekliyor. Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Trabzon’a uçmak ve oradan aktarma yapmak.

Trabzon Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Olimpos, Antalya: Tarih ile Doğa İç İçe

Antalya‘nın Kumluca ilçesine bağlı olan Olimpos, Türkiye’nin en değerli bölgelerinden. Yemyeşil doğası ile gönülleri fetheden bölge, tarihi açıdan da oldukça önemli. Burada bulunan Olimpos Antik Kenti, zamanında Likya Birliği’ni oluşturan 6 şehirden birisiymiş.

Aynı zamanda dünyaca ünlü caretta carettaların ülkemizdeki yavrulama bölgelerinden biri olan bölge, kamp yapmaya son derece uygun. Ayrıca Likya Yolu üzerinde bulunan bölge ülkemizdeki en keyifli yürüyüş rotalarından da biri. El değmemiş bir doğanın tadını doyasıya çıkarmak istiyorsan Olimpos seni bekliyor!

Antalya Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Yorumlar

Bir cevap yazın