Lviv Gece Hayatı: En İyi Lviv Gece Kulüpleri

Lviv gece hayatı, nereye ne zaman gideceğini biliyorsan çılgın eğlencelere katılıp unutulmaz anlar yaşayabileceğin bir ortam. Ukrayna gece hayatının merkezi her ne kadar Kiev olsa da Lviv gece hayatında da gidilecek birçok mekan, biriktirilecek birçok anı var.

Lviv gecelerinde dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Önce onlardan bahsedeceğiz. Hatta bu konuyu, Ukrayna gece hayatında dikkat edilecek şeyler olarak genelleyelim.

Ukrayna Gece Hayatında Dikkat Edilecek Şeyler

  • İnternette hakkında pek fazla bilgi olmayan mekanlardan uzak dur.
  • Lviv gece kulüplerinin bodyguard’larıyla gereksiz tartışmalara girme.
  • İçeri alınmadığın mekanlar için ısrarcı olma.
  • Yanında çok fazla nakit para taşıma.
  •  Tanımadığın insanlarla iletişim kurarken temkinli ol.

Lviv Gece Hayatı Fiyatları

Lviv, ucuz bir şehir olsa da gece hayatı fiyatları konusunda o kadar da bonkör bir yer değil. Özellikle tek başına seyahat edecek gezginlerin Lviv gece hayatında dikkat etmesini ve sadece ziyaretçileri tarafından iyi yorumlar almış gece kulüplerini ziyaret etmelerini öneriyoruz.

Lviv’de popüler gece mekanlarının girişi çoğunlukla ücretli. Ücretler 10-20 TL arasında değişiyor. Lviv’de Ukrayna para birimi olan grivna kullanılıyor ve biz bu yazıyı yazarken (2018) 20 TL yaklaşık olarak 150 grivna ediyordu. Lviv’de popüler mekanlarda eğlenmenin bedeli, yiyip içtiklerinize göre değişse de gece kulüplerinde yüksek hesaplar gelebiliyor. O yüzden Lviv gece hayatında dikkatli olmakta fayda var.

Lviv’in En İyi Barları ve Gece Kulüpleri

Ukrayna gece hayatının başkenti olara anılan Lviv, geceleri de gündüzleri de sürprizlerle dolu bir şehir. Güneşin batışıyla birlikte daha da canlanan sokaklar, ışıldayan kafeler ve partiyi başlatmak için hiç durmadan yükselen müziğin sesi… Aslında onun için kısaca dans pistinde etrafında kimse yokmuşçasına dans edebileceğin bir parti cenneti de diyebiliriz. Avrupa şehirlerindeki gece hayatını aratmayan Lviv gecelerini keşfetmek için Lviv ucuz uçak biletlerini alıp yola koyulmadan önce, senin için unutulmaz kılacak gece kulübü önerilerimizle karşındayız.

Lviv’de sakin bir gece geçirerek yereller ve gezginlerle sosyalleşmenin yolu Lviv barlarından geçiyor. Makul fiyatları, şık ortamları ve nezih atmosferleriyle Lviv barları, şehri keşfe gelmiş gezginlerin kesinlikle eğleneceği ortamlar.

En İyi Lviv Barları

Akşam saatlerinden gecenin ileriki zamanlarına kadar eğlenebileceğiniz en iyi Lviv barları, gönül rahatlığıyla sosyalleşip gece hayatını deneyimleyebileceğiniz yerler. Lviv gecelerinde şu mekanlar ön planda:

  • Pyana Vishnya Bar
  • Libraria Speak Easy Bar
  • Rafinad People Club

Pyana Vishnya (Drunk Cherry) Bar

Lviv şehir merkezine konumlanmış, güler yüzlü çalışanları ve makul fiyatlarıyla Pyana Vishnya, hafta sonları kelimenin tam anlamıyla dolup taşıyor. Kendi yapımı olan özel içecekleri deneyebileceğin Pyana Vishnya, Lviv gece hayatında mutlaka ziyaret etmen gereken bir yer.

Adres: Rynok pl. 11

Libraria Speak Easy Bar

Lviv gecelerinin en nezih mekanlarından Libraria Speak Easy Bar, şehrin en iyi caz barı olarak dikkat çekiyor. Bu mekanın girişi biraz acayip (bitmemiş bir inşaatı andırıyor) ama içerisi kesinlikle mükemmel. 1920’ler Amerikan beat kulağı atmosferine sahip Libraria, Lviv popüler gece mekanlarından biri ama sadece bilenler için. Burada fiyatlar makul, ortam huzurlu ve müzik güzel. Mekan her gün 18:00 civarı açılıyor ve gece yarısına kadar hizmet veriyor.

Adres: Lesi Ukrainky St. 14

https://www.facebook.com/libraria.speakeasy/

Rafinad People Club

Lviv gece hayatında hem gece kulübü hem de bar özelliği gösteren Rafinad, kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir diğeri. Hafta sonu dans pisti dolup taşan Rafinad, uygun fiyatları ve kibar çalışanlarıyla bizden tam puan aldı. Bakalım, senden kaç puan alacak?

Adres: Rudanskoho St. 1

rafinad-club.com

Music Lab

Lviv’in popüler gece kulüpleri arasında Music Lab, kaliteli kitlesi ve mükemmel DJ’leriyle ön plana çıkıyor. Hafta sonları 24 saat boyunca açık olan mekanda, etkinlikleri takip edersen canlı müzik dinleyebilirsin. Çoğu zaman dolup taşan mekan, aynı zamanda yiyecek menüsüne de sahip. Lviv’de Rock müzik dinleyebileceğin bir mekan arıyorsan burası senin yerin!

Adres: Bratis Rohatyntsiv St. 27

https://www.facebook.com/musiclabclubcafe

 

Lviv’in En İyi Gece Kulüpleri

Lviv gecelerinde tansiyonu biraz daha arttımak ve eğlence dozajını maksimuma ulaştırmak için gece kulüplerine gidiliyor. Hafta sonları şehrin gençleri ve şehrin ziyaretçileri tarafından dolup taşan gece kulüpleri, ikiye ayrılıyor: İşini layıkıyla yapanlar ve müşterisini layıkıyla kazıklayanlar. Lviv gece hayatı içerisinde ikinci grup mekanlardan kaçmak için bir yere gitmeden önce araştırmasını iyi yapmak gerekiyor. Yani kullanıcı yorumları ve mekanın sosyal medya hesapları, kesinlikle incelenmeli.

 

The Cult

Ukrayna için bir kült haline gelmiş, en iyi canlı müzik  mekanlarından biri. Ağırlıklı olarak caz ve blues müziklerin kulağa çalındığı the Cult, kimileri tarafından gerçek bir rock bar olarak da tanımlanıyor. The Cult tam olarak bir kulüp havası vermese de arkadaşlarınla oturup sohbet edebileceğin dilersen de dans edebileceğin alanlara sahip. Eğer tek başınaysan ve pek modunda değilsen etrafında bulunan dev ekranları izleyip gecenin keyfini tek başına da çıkarabilirsin. Lviv gece hayatı mekanları arasında the Cult, mutlaka ziyaret edilmeli. 

Adres: Chaikovs’koho St. 7

https://thecult.pokupon.ua/

Metro Club

Eğlencenin dozunu daha hareketli müziklerle artırmak istiyorsan burası senin için yaratılmış. Gerek geniş ve bölmeli iç tasarımı gerekse içeride sigara içilebiliyor olması, onu ziyaretçileri için cazip hale getiren en önemli özellikleri. Şehirde metro olmaması bir yana; Metro Club her gece ziyaretçilerini başka diyarlara götürüyor. Hem canlı müzikle eğlenebileceğin hem de canlı dans şovlarıyla coşabileceğin kulüp, sabah 6’ya dek açık. Lviv gece hayatı mekanları arasında Metro Club, kalabalık ortamları sevenlerin uğraması gereken bir durak.

Adres: Zelena St. 14

http://www.metroclub.com.ua/

Zanzibar

Disko müzik, tema partiler ve haftanın her günü hiç durmayan eğlence. Çok geniş bir alana yayılmış olmasa da, Zanzibar’da tüm bu etkinliklerin tadını çıkarmak için herkese yer var! Partisiz yapamayanların vazgeçilmezi bu renkli barda, House, Electro, R&B olmak üzere farklı birçok müzik türünü dinleyebilir, Zanzibar’a özel hazırlanmış lezzetlerden tadabilir ya da arkadaşlarınla bilardo oynayabilirsin. Özetle burada gece hayatı seven herkes için bir seçenek mevcut. Zanzibar, aynı zamanda nargile içilen bir yer. Dumanaltı olmayı sevmeyenler için belirtmiş olalım. 

Adres: Lypynskoyo St. 36

https://www.facebook.com/ZanzibarFace

Picasso

Eğer eğlenceyi retro müziklerde arıyorsan adresin Picasso olmalı. İsminden de anlaşılacağı gibi, ressam Picasso’dan ilhamla tasarlanan mekan, yine girişinde ressamın büyük bir fotoğrafı ile ziyaretçilerini karşılıyor. Gündüz 12:00 – 18:00 saatleri arasında yiyecek bir şeyler atıştırıp kahve keyfi yapabileceğin rahat bir cafe iken, 22:00 itibariyle Lviv gece hayatının en çok tercih edilen mekanlarından birine dönüşüyor. Nasıl mı? Elbette ki, canlı müzik performansları, retro temalı parti ve setleri ile. Yaz gecelerinin keyfini  çıkarmak için geniş terasını ziyaret edebilir ya da pub bölümünde soğuk içeceklerle geceye hazırlanabilirsin. Karar senin…

Lviv gece hayatı, tüm coşkusuyla seni bekliyor!

Adres: Zelena St. 88

http://picasso.lviv.ua/

Fashion

Lviv gece hayatında nargile+restoran+gece kulübü konseptlerini birleştirmiş mekanlardan biri olan Fashion, giriş ücreti ödeyerek girebildiğin bir mekan. Bir nevi kredi açmış oluyorsun, içerideyken ödediğin giriş ücretine bağlı olarak istediğin şeyleri sipariş edebiliyorsun. Mekana rezervasyon yaptırarak gitmeni öneriyoruz. Hafta sonları dans pisti dolup taşıyor; mekanda çoğunlukla güncel pop/elektronik şarkılar çalınıyor.

Adres: Ivana Pidkovy Square, 1,

http://fashion-club.in/en/