Kış Balayı Rotalarına Alternatifler

Balayı dediğimiz şey yazın popüler, kışın ise romantiktir. Havalar soğuk diye herkes düğün ve balayı planlarını birkaç ay içine sıkıştırsa da, bazı çiftler kış mevsiminin ne kadar özel olduğunu bilir ve hiç aceleye almazlar. Hatta etraflarında telaşla koşturan diğer çiftlere gülümseyerek bakar ve sakin bir şekilde kendi ayrıcalıklı balayı planlarını yaparlar. Herkes yoğun iş temposuna dalmışken onların ekonomik uçak biletleri hazır, huzurları yerindedir. İşte bu özel çiftlerin özel balaylarını renklendirecek alternatif kış rotaları.

Kopenhag’da İskandinav Romantizmi

Kopenhag (2)

Bin yıllık soylu bir tarihten gelen asilzadeler gibi ağırlanabileceğiniz kaç yer vardır dünyada? Eski bir şatoda, arkanızı ormana verip, şömine çıtırtıları eşliğinde önünüzdeki bembeyaz manzaranın tadını çıkaracağınız çok özel bir balayı olacak. Asırlar boyu sanatçıların ilham kaynağı olmuş Kopenhag kanallarında sevdiğinizle birlikte yol alırken şatonuzda da gece için hazırlıklar başlamış olacak. Evet, Kokkedal Şatosu gibi Kopenhag’daki birçok yer size bu deneyimi yaşatabilir. Siz sadece beraberliğinizin tadını çıkarın. Dünyanın en mutlu ülkelerinden birinde, dünyanın en mutlu çiftlerinden biri olmaya hazırlanın.

Kültür Sanat Aşıkları Cenova’da

Cenova

Aşkta üçüncü olur muymuş? Evet bazı çiftler için olur ve bunun adı da sanattır. Balaylarında bile bu aşktan vazgeçmek istemeyen aşıklarımıza bizim bu seferki önerimiz ise Cenova. İsviçre’nin bu zengin şehri birçok Avrupa şehrine göre küçük olabilir ancak 19. yüzyıl şaheseri Baitiment des Forces Matrices’de dinleyeceğiniz bir klasik müzik performansı sayesinde koltuğunuzda otururken daha önce hiç bulunmadığınız yerlere seyahat edeceğiniz kesin. Yanı başınızda bulunan Zürih ise empresyonist manzaralarıyla size apayrı hisler yaşatacak.

Tam Doz Şehir: Londra

Londra (2)

Yine kültür yine sanat. Ama bu sefer İngiliz tarzında pişirilip, Londra sosuyla süslenmiş şekilde. Yani hızlı, akıcı, keyifli, modern ve şehirli. Les Miserables ve Singin’ in the Rain gibi müzikallerle başlayacak olan bu özel tatiliniz Buckingham Sarayı’na yapacağınız ziyaretlerle devam edecek, geceleriise Londra’nın gece hayatı içinde kendine ayrı bir yer açacak. Romantizm? Eğer illa ki turistik bir romantizm arıyorsanız o zaman London Eye’da özel bir bölme kiralayın ve baş başa manzaranın keyfini çıkarın. Genç ve dinamik çiftlerin alternatif balayı rotasına doğru yola çıkmak için hemen ekonomik Londra uçak biletlerini inceleyin.

Paris’te Klasik Bir Dokunuş

Paris

Balayı demek artık sadece bir deniz-güneş tatili anlamından çıkıp özel bir deneyim haline gelmiş durumda. İşte bunun farkında olan çiftler de kendi yazdıkları hikayenin başrol oyuncusu olmanın tadının çıkarırken, etraflarını da en güzel, en alımlı dekorlarla süslüyorlar. Mesela Paris. Klasik tattan vazgeçmek istemeyen çiftler için mükemmel sahneler sunan Paris’te gündüzleri Montmarte’ın, geceleri ise Pigalle’in yolunu tutuyor. Daha fazla eğlence arayanlar ise Moulin Rouge’da kabare danslarıyla geçmişe göz kırparken, sakinlik arayanlar Ponts des Arts, bir diğer adı ile Aşıklar Köprüsü’nde aşklarını tazeliyor. Size bir sır: Aşıklar Köprüsü’nde öpüşüp dilek diledikten sonra tırabzanlarına kilit takan çiftlerin aşklarını ölümsüzleştirdiklerine inanılıyor.