• Ana Sayfa
  • İspanya
  • İspanya’ya Gitmişken Tapas Yemeden Dönmeyenlerin Tercih Ettikleri 7 Mekân

İspanya’ya Gitmişken Tapas Yemeden Dönmeyenlerin Tercih Ettikleri 7 Mekân

İspanyol atıştırmalıkları olarak bilinen tapaslar, ülke mutfağının en çok konuşulan lezzetleri. Genellikle içeceklerin yanında gelen bu minik tabaklar, çok çeşitli lezzetleri barındırıyor. İspanya’da sırf bunun için açılan restoranların geneli ise çok başarılı. Ama her gün tapas yemediğini düşünerek, senin için İspanya’nın en iyi tapas restoranlarını araştırdık. Ucuz uçak biletini alıp, en iyi tapası en iyi restoranda yemek istersen listeye göz atmanda fayda var.

Estado Puro

Ünlü şef Paco Roncero, Estado Puro’da gösteriş çizgisine kaymadan, günlük İspanyol yemeklerini yeniden yorumluyor. Burada, porsiyonların lezzetleri kadar sunumu da çok önemli. İspanya’nın en tipik aperatifi olan patatas bravas’a yaptığı farklı dokumuşlarla yeni bir lezzet kazandırıyor. Patatas bravas’da diğerlerinden farklı olarak kavrulmuş bebek patates kullanan Estado Puro, yaratıcılığını diğer yemeklerinde de kullanıyor. Benzerlerinden farklı tat ve sunumlar için bu restorana mutlaka uğramalısın.

Adres: Plaza del Angel, 9, Madrid

La Trucha

Başarılı dekorasyona ve samimi bir ortama sahip olan La Trucha, Endülüs tarzı alabalık ve kuşkonmaz ile tanınır. La Trucha, bu lezzetleri tapaslarına başarıyla yansıtır. Eşsiz omletleri ile de tanınan bu restoran, Madridlilerin ve turistlerin vazgeçilmezi. Bu yüzdenzaman zaman sıra beklemeye veya  kalabalık bir ortamda yemek yemeğe hazır olun.

Adres: Manuel Fernandez y Gonzalez 3, Madrid,

La Trucha

La Pepita

Bir aile işletmesi olan La Pepita, bunun sıcaklığını atmosferine ve tapaslarına da yansıtır. Klas ambiyansını yüksek kaliteli gıda ve sade dekorasyonu ile tamamlayan mekân, arkasında bulunan küçük bir oda ile anca 15-20 kişiye servis açabilir.  Restoranın en ünlü lezzeti La Petita. Ön tarafta ise minik bir barı bulunuyor.

Adres: C/ Còrsega, 343, Barcelona

Casa Gonzalez

Peynir işini bilenler cennetine hoş geldin. Casa Gonzalez, tapas ve queso (peynir) konusunda otantik bir yetenek ile hizmet veriyor. İçeceklerinde ise hayal kırıklarına asla yer vermiyor. Eğer peynirler ile aran yoksa, tapas Iberico ile etli ürünler yelpazesi de mevcut. Buradan zeytinyağlı tost yemeden dönmen ise büyük bir hata olur.  Merkezi konumu ile tüm Madridlilerin bildiği bir lezzet durağı olan Casa Gonzalez, hafta sonları bir hayli kalabalık oluyor.

Adres: Calle del León, 12, 28014,Madrid

Casa Gonzalez

Naturbier

Naturbier bu kadar eşsiz lezzetleri olmasa da sevilir. Çünkü burası, mütevazi dekorasyonu, ütülü masa örtüleri, mutlu personeli ile bir Madrid güzellemesi. Kalamar ve Gazpacho restoranın en popüler lezzeti. Her masada bu yemekleri görmen mümkün.  Vejetaryen paella veya patatas bravas da tercihlerin arasında olabilir. İkisi de eşit derecede lezzetli, hangisini daha çok önereceğimize karar veremedik. Bizce sen bu iki lezzeti de kaçırma!

Adres: Plaza de Santa Ana, 9, 28012 Madrid

Naturbier

Sylkar

Geleneksel ve seçkin İspanyol tapas kültürünün şehirdeki en bilinen ismi Sylkar. Küçük tabakları ile sunum yapan bu mekan kentin vazgeçilmezi.  Tortilla de patatas (Türkçesi omlet) konusunda şehrin en iyilerinden biri olarak biliniyor. Aynı zamanda croquettes ve özel bir tatlıları torrijas en çok sipariş alan lezzetleri.

Adres: Calle de Espronceda, 17, 28003 Madrid

Sylkar

Sol De Nit 

Bu küçük restoran özellikle yaz aylarında hippi Katalanlar, sokak sanatçıları tarafından tercih edilen Barselona’nın en iyi tapasçısı. Burası aynı zamanda güneşlenmek için ideal bir terasa da sahip. Zengin bir menüsü bulunan restorandın en önemli özelliklerinden biri ise çok hesaplı olması. Yaz aylarının en popüler tapascısı olan Sol De Nit, Barselona’da vereceğin en iyi mola olabilir.

Adres: Plaça Sol, 10, Barselona