• Ana Sayfa
  • Dinlenme
  • Hayatın Beğen Butonu Yok: Teknolojiden Uzak Tatil için Gidilecek En Güzel 6 Yer

Hayatın Beğen Butonu Yok: Teknolojiden Uzak Tatil için Gidilecek En Güzel 6 Yer

Teknolojiden uzak tatil, belki de şu sıralar ihtiyacın olan tek önemli şey. Her tarafın ekranlarla çevrildiği, gün boyunca uyaranlara maruz kaldığımız bir hayat sürüyoruz. Elbette ki böylesi daha pratik, daha hızlı ve daha gelişmeye açık; ama çok daha yorucu. Zihni ve bedeni arada dinlendirmek gerekiyor; teknolojinin erişemediği ve hâlâ sessizliğin hüküm sürdüğü doğal cennetlerde…

Bildirimsiz bir Rüya: Teknolojiden Uzak Tatile Çıkmak

Facebook, Twitter ve Instagram bildirimlerinin olmadığı, maillerin rahatsız etmediği bir tatili düşün şimdi. Günün her saati sana ait; küçük ekranlara ve başka hayatlara değil. Çekici geldi mi? İşte teknolojiden uzak bir tatil için gidebileceğin yerler; ister kendi başına ister sevdiklerinle, ruhunu ve zihnini dinlendirmen için…

Avrupa’nın Son Sınırı: Svalbard-Norveç

Çevrim dışı bir tatil düşünüyorsan ilk hedefine Norveç’i koy. Burada teknolojiden uzak kalabileceğin harika rotalar var. Biz sana hemen birini söyleyelim: Svalbard adası. Zamanlamayı tutturursan burada doğanın en iyi gösterilerinden Kuzey Işıkları’nı görebilirsin.

Svalbard’a nasıl gidilir, diye merak ediyorsan cevap verelim; Oslo üzerinden gemilerle oraya ulaşabilirsin. Oslo uçak bileti için seni Pegasus tarifelerine alalım: Oslo uçak bileti

Eskiler Seni Çağırıyor: Korgalzhyn-Kazakistan

Eşsiz doğasıyla meşhur Kazakistan, çevrim dışı kalabileceği bir rota arayan gezginler için ideal. Burada birçok vahşi yaşam parkı var, şimdilik sana bir tanesini söylüyoruz; diğerlerini kendin araştırabilirsin.

Korgalzhyn, doğa ile iç içe küçük bir Kazakistan köyü. Çevresi ovalar, Nura Nehri ve Saryarka stepleriyle kaplı. Mütevazi bir tatil geçirmek için burası bire bir. Çevrede kamp yapabilecek yerler ve görülebilecek pembe flamingolar var. Doğa tatilini bozkırlarda değil de daha yeşil bir bölgede geçirmek istersen Kazakistan’da Altay Dağları’nı düşünebilirsin.

Kazakistan’a nasıl gidilir? En ucuz  Kazakistan uçak bileti  ile tabii ki!

Yemyeşil bir Rüya: Karadeniz-Türkiye

Çevrim dışı bir tatil düşünüyorsan onu çok uzaklarda aramana gerek yok; böyle bir tatil planı için Karadeniz’den daha iyi bir yer hayal edemiyoruz. Her zaman davetkar havası ve yemyeşil doğasıyla Karadeniz tatili, hızlı akıp giden hayata biraz mola vermek isteyenler için mükemmel bir durak.

Karadeniz yaylaları ile ilgili önceden hazırladığımız içeriğe göz atmak istersen buraya tıklayabilirsin.

Dalga Sesiyle Uyumak İsteyenlere: Wight Adası-İngiltere

İngiltere tatili düşünüyorsan ve Londra sana fazla kalabalık gelirse Wight Adası’nı bir düşün. Burası teknolojiden uzak bir tatil düşleyenlerin buluşma noktası. Adanın sahil bölgesi, mayıs ve ekim ayı boyunca doğal bir tatil yapmak için ideal.

Uçak bileti fiyatlarına bir bakayım diyorsan buraya tıklayabilirsin: İngiltere uçak bileti

Tutkulu bir Çöl Macerası: Wadi Rum-Ürdün

Teknolojiden uzak tatil için Wadi Rum’dan daha fantastik ve güzel bir rota olabilir mi? Sanmıyoruz. Nebatiler’in medeniyete armağanı görkemli Petra’yı görebileceğin Wadi Rum, çölün sonsuzluğunda kendini ve hayatı anlamak için bir süreliğine tatile çıkmak isteyenlerin seçimi…

Ürdün uçak bileti için seni şöyle alalım.

Huzurlu ve Sessiz: Yedigöller Parkı-Bolu

Kaynak

Teknolojiden uzak tatil için Türkiye’de gidilebilecek pek çok rota var. Bunlardan en ünlüsünü sona sakladık. Tabii ki Bolu’ya 42 km uzaklıkta bulunan Yedigöller havzasından bahsediyoruz.

Büyükgöl, Seringöl, Nazlıgöl, Deringöl, Küçükgöl, Sazlıgöl ve İncegöl olarak isim verilmiş yedi gölün bulunduğu bu doğa harikası yer, her şeyden uzakta bir kamp tatili için yapmak için bire bir. Özellikle yaz mevsiminde, buradaki doğa manzaraları insanın gözlerini okşarken ruhunu dinlendiriyor.

Bir cevap yazın