Gezgin Çiftlere Özel; Size En Uygun Şehir Hangisi?

“Sevgiliyle gidilecek yerler.” enter… Uzun araştırmalar sonucu nereye gideceğiniz konusunda ikinizin de gel gitleri varsa, nereye gitmek değil ne yapmak konusuna odaklanın. Ne yapmak istediğinizi belirlediğiniz takdirde, size gitmeniz gereken şehirler konusunda yardımcı olabiliriz. Bir de ucuz uçak bileti meselesi var tabii. Ama o bir sonraki evre. Şimdi sevgilinle nasıl bir seyahat yapmak istediğini düşün ve hemen şehrini seç.

Romantik Çiftlere Özel Seçenekler
Romantik seyahat denince aklınıza muhtemelen Paris geliyor. Evet, Paris ucuz uçak bileti araştırması yapılacak ve romantik seyahatin hayallerini kurabileceğin bir yer. Fakat farklı seçenekleri de değerlendirmen gerekebilir. Bohem havasıyla Prag, muhteşem sahilleriyle Nice, daracık sokakları ve renkli gece hayatıyla Barselona, sanat dolu havasıyla Viyana sana tavsiye edeceğimiz birkaç romantik gezi rotası arasında bulunuyor. Romantik olmak için illa yurt dışına çıkmaya gerek yok şimdi Alaçatı yumuşacık havasıyla sessiz sakin ve otantik bir atmosfere sahiptir. Kapadokya da değerlendirmen gereken romantik seçenekler arasında.

romantik gezgin cift

Sakinlik İsteyenlere
Çalışmaktan yorulup, trafikte olgunlaşan, hayat gailesinde yaşlanma evresine geçen çiftlerdenseniz bir güzel dinlenmeye ihtiyacınız var. Şanslısınız. Her özelliğiyle ikinize de hitap edecek hem güldürecek hem dinlendirecek muhteşem gezi rotaları var. Balkanların sakin güzeli Saraybosna, asaleti ve suskunluğuyla bilinen Marsilya, keşfetmenin verdiği dinginliği sonuna kadar yaşatacak Beyrut senin için biçilmiş kaftan. Malum, bahar geliyor o halde Dalaman ve Kıbrıs için rezervasyon araştırmaları yapmanın tam zamanı!

sakinlik gezgin cift

Güneşi Özleyenlere
“Şu montlardan birkaç günlüğüne kurtulsak.” diye düşünüyorsan, sana güneyi işaret ediyoruz. Antalya? Belki. Ama biz daha güneye inmeni tavsiye ediyoruz. Hem alışveriş hem lüksün merkezi Dubai, Dubai’ye rakip Doha ve muhteşem kumsalları ve otelleriyle mısır kültürünü yansıtan Şarm El-Şeyh ya da Hurghada tam sana göre.

günesi ozleyen gezgin cift

Doğa Aşıklarına
Sadece ikiniz ve çevrenizi saran ağaçlar mı olsun istiyorsunuz? Bu belki çok mümkün olmayabilir ama tam kafa dinlenmelik tatil yerleri de yok değil. Benzeri olmayan muhteşem Trabzon-Uzungöl, kış doğasının en popüler mekanlarından Erciyes, doğasıyla pek ünlü Fethiye yurt içi seçenekleri arasında değerlendirilebilir. Ama bu kış dünyanın en muhteşem doğa olaylarından birine şahit olmak istiyorsan, kuzey ışıklarını (Aurora Borealis) mutlaka değerlendirmelisin. Bu konuda Oslo, Stockholm, Kopenhag sana yardımcı olacak şehirler arasında. Bu muhteşem doğa olayı için mart ayına kadar zamanın var.

doga asıgı