• Ana Sayfa
  • Atina
  • En Güzel İlkbahar Manzaraları İçin Gidilebilecek Yerler

En Güzel İlkbahar Manzaraları İçin Gidilebilecek Yerler

 

Takvimlere bakarsan 3 ay sürüyor ama aslında ilkbahar dediğin birkaç güzel andan, histen ve sana bunları yaşatacak manzaralardan ibaret. O zaman manzaraların tadını çıkarmak için yollara düşmeli ve en doğanın en güzel anlarını hafızaya kaydetmelisin. İlkbaharı yaşamak için hayatın içine karışmalısın.

İlkbaharda gezilecek ülkeler ve Türkiye’de ilkbahar tatili yapılacak yerleri merak ediyorsan biz en güzellerini senin için seçtik. Buralarda karşılaşacağın ilkbahar manzaraları, sana yaşamın olağanüstü hikayesinden bölümler fısıldayacak.

İlkbaharın canlı renkleri her yeri sararken yeni yerleri keşfetme heyecanına katılmak için sana gereken tek şey, sadece bir ucuz uçak bileti.

Hiç durma, düşünme ve bu yıl sen gündelik işler peşindeyken ilkbaharın usulca çekilip gitmesine izin vermemek için yola koyul. Peki, nereye mi? İşte sana ilkbahar manzaraları konusunda oldukça cömert coğrafyalar.

İtalya’nın İlham Veren Renkleri: Bologna ve Toskana

İlkbaharda güneş dünyaya daha samimi davranmaya başlarken İtalya’nın muhteşem doğası uyanarak dünyanın en harikulade manzaralarını oluşturuyor. Rönesans akımının neden İtalya’da başladığını merak ediyorsan ilkbahar mevsiminde İtalya’yı mutlaka ziyaret et.

İtalya’da ilkbahar manzaraları için kültürel yapı odaklı kompozisyonlar yakalamak istiyorsan Roma ve Bologna iyi bir seçim olur. Kendini doğanın kucağına atacağın bir tatil düşlüyorsan rotanı Toskana bölgesine çevir. Toskana çevresinde görülecek yerler arasında Pisa katedral alanını ve San Gimignano bölgeleri kültürel değerleriyle ön plana çıkıyor. Buraları mutlaka gez!

Belçika’da Çikolata Kaplı İlkbahar: Brüksel

Bahar, dünyanın en yeşil ikinci başkenti olan Brüksel’de karşılanmaz da nerede karşılanır? Ayrıca bu manzaralara eşlik eden gotik mimariyi ve lezzetine doyum olmayan çikolataları da unutmamak lazım tabii.

Japon bahçelerini sever misin? İlkbahar, Brüksel’de kiraz ağaçlarının çiçek açma mevsimi. Japon bahçeleri içinde kaybolmak istersen Avrupa Parlamento Binası’nın yanındaki Park Leopold ziyaretini şimdiden zihninize yerleştir. Brüksel’de ilkbahar tatilinin tadını çıkarabileceğin doğal alanların diğer ünlüsü de Cinquantenarie Parkı. Yanında Elisabeth çikolataları da varsa mutluluk hormonlarını şaha kaldırabilirsin! Beurre Sokağı (Rue au Beurre) üzerinde bulunan Elisabeth çikolata mağazası, şehrin tam merkezinde.

Biraz Sanat, Kararında Alışveriş, Çokça Doğa: İlkbaharda Londra

Londra’ya ne zaman gidilir sorusuna en güzel cevabı ilkbahar mevsimi veriyor. İlkbahar’da Londra yeşil bir çehreye bürünüyor ve Londralılar şehrin dört bir yanını saran parklarda güzel havanın tadını çıkarıyor.

Londra ilkbaharda manzara meraklılarına harika sahneler oluştururken tatilini aktivitelerle dolu geçirmeyi sevenlere birçok seçenek sunuyor: Thames Nehri kanal turu, sergiler, konserler ve doğa yürüyüşleri…

Orman yürüyüşlerini seviyorsan Londra’da mutlaka Bury Wood gezintisine çık. Buradaki meşe ağaçlarının bazıları 350 yıllık!

Kültürün Tabiatla Birleştiği Rota: Budapeşte

Bahar boyunca hayallerini göl kenarı piknikleri ve kültürel geziler süslüyorsa seni Budapeşte’ye alalım. Vajdahunyad Kalesi manzaralı bir göl kenarı molası, dünya üzerindeki her gezginin mutlaka yaşaması gereken anlardan biri.

Filozof ve Şairlere İlham Veren İlkbahar Manzaraları: Atina

Atina’nın ilkbahar manzaraları, tarihin en ünlü filozoflarına ve şairlerine vermiş; kim bilir, belki senin de içindeki yeteneği ortaya çıkartır?

İnsan medeniyetine yön vermiş kültürlerden Atina, muhteşem gün doğumu ve batımı manzaralarıyla seni bekliyor. Atina gezinde şehrin en tepesine kurulmuş görkemli Akropolis seni selamlarken mükemmel Akdeniz havasının tadını çıkartmak, sana bir uçak bileti uzaklığında.

Mor Tonlarında Rüyalar: Marsilya ve Provence

Önce ver elini Marsilya, sonra kısa bir yolculukla Provence… İşte sana mosmor ve mis gibi kokan bir dünya… Fransa’nın ve hatta dünyanın en güzel lavanta tarlalarına hoş geldin. İlkbahar aylarında canlılığın Fransa’daki merkezi haline gelen Marsilya, mevsim boyunca birçok sanat etkinliğine sahne oluyor. Şehrin hareketliliğine mola verip kendini doğanın kalbine atmak istersen rotanı Provence bölgesine çevir. Morsalkımlar ve lavantalar seni karşılayacak! Cote D’azur sahilleri de bu muhteşem mor tabloya arka plan olacak…

Hafta Sonu Partilerine Hazırlan: Berlin

Elektronik müziğin ve sokak sanatlarının merkezi Berlin’e yolculuk etmeyi düşünüyorsan tatil zamanını hafta sonunu kapsayacak şekilde planla. Cumadan pazara kadar süren Berlin partilerinde çılgınlar gibi eğlendikten sonra Berlin parklarında dinlenerek bahar güneşinin keyfini sürmek, unutulmaz bir deneyim.

İlkbaharda Romantizm ve Macera: Kapadokya

Kapadokya turuna ne zaman çıkmalı? Tabii ki ilkbaharda; saçların ılık rüzgarlarla ahenk içinde dans ederken güneşin tenini ısıttığı, doğanın uyanarak yüzbinlerce yıllık kayalara yeşil tonları atmaya başladığı zamanlarda…

Kapadokya’da balayı yapacak aşk kumrularının da bu mevsimi tercih etmesi gerekiyor çünkü Kapadokya hava sıcaklığı en çok bu mevsimde ideal. Kapadokya doğa yürüyüşleriyle birbirimizi daha iyi tanımaya ve gün batımının verdiği ilhamla birbirinize aşk dolu sözcükler fısıldamaya hazır olun.

 

Bir cevap yazın