Eğlencenin Almancası, Düsseldorf

Adını Düşsel deresinden alan, dünyanın en büyük fuarlarına ev sahipliği yapan, Napolyon’un “Benim küçük Paris’im” dediği moda, sanat ve tasarım şehri… Yani Düsseldorf. Almanya’daki diğer şehirlerin gölgesinde kaldığına aldanmayın, Pegasus’tan kampanyalı Düsseldorf uçak biletinizi alın ve bu şehrin eğlencesiyle tanışmaya hazır olun.

Dünyanın En Uzun Barı

düsseldorf 2

Dünyanın en uzu barı olmakla nam salmış olan Altstadt sokaklarında sizi yüzlerce bar bekliyor. Her biri ayrı tarzlara hitap eden, kalabalığın hiç eksik olmadığı bu yer, Düsseldorf’ta eğlencenin başkenti sayılıyor. Şehrin tarihi bölümünde yer alması ise apayrı bir hava katıyor. Innside Düsseldorf Hafen Otel’in 16. katında yer alan ve tüm şehri ayaklarınız alına seren The View Skylounge&Bar, 1536’da açılan, hem yemekleriyle hem içecekleri hem de tarihi dokusuyla göz alan Im Goldenen Ring, şehrin en küçük barı olma unvanını taşıyan, özel menüsüyle ağızları sulandıran Et Kabüffke Killepitschstube, ilk uğramanız gereken yerler arasında.

Gece, Kulüplerde Devam Eder

düsseldorf night club

Siz promosyonlu uçak biletinizi alıp yolculuğa çıkın ve gerisini Düsseldorf’a bırakın. Çünkü bu şehirde hareket hiç bitmiyor. Eğlencenin her halini sunan Düsseldorf, konu gece kulüplerine gelince de oldukça iddialı. DJ performansları, özel gösteriler, temalı geceler… Aradığınız eğlencenin her türünü bulacaksınız. R&B’den harcore punk’a, Almanca stand-up’lara kadar geniş bir eğlence anlayışı olan Stahlwerk, gündüzleri sakin bir bar, geceleri ise kulübe dönen, öğrencilerin, sanatçıların ve şehrin entelektüellerinin buluştuğu Salon des Amateurs öne çıkan yerler arasında.

Sakin Bir Alternatif: İspanyol Merdivenlerinde Buluşma

düsseldorf 3

Rhein nehrinin kenarında yürürken İspanyol merdivenlerini göreceksiniz. Hava yağmurlu değilse şanslısınız. Çünkü şehrin tüm gençlerinin toplanma noktası, burası. Gece, sokak müzisyenlerinin performansıyla başlar ve tüm gece müzik eşliğinde saat kulesinin manzarası altında şehrin silueti izlenir.

Yenilenme Zamanı

düsseldorf 5

Eğer eğlenceyi doğada yaşayanlardansanız Düsseldorf’un parkları sizi fazlasıyla memnun edecek. Her tarafın yemyeşil bir görünüme büründüğü şehrin kuzey tarafında yer alan parklara gidip yerel halkla birlikte bir piknik keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca nehir kenarı boyunca bisiklet yolunu takip ederek şehri farklı bir açıdan da keşfedebilirsiniz.

Düsseldorf’ta Plaj mı Olurmuş?

düsseldorf 5 (2)

Olurmuş. Hem de İspanyol merdivenlerinden sadece 20 dakika uzaklıkta. Eğer gündüzleri eğlenceye dahil olmak istiyorsanız köprüye bağlanmış bir adacık olan Monkey Island’ın kumlarına kendinizi bırakın. İster hemen bir voleybol turnuvasına katılın isterseniz de hemen arkada yer alan barlarda yeni insanlarla tanışın.