Doğa, Eğlence, Yaz: Dalaman

 

Dalaman öyle bir yer ki, Muğla’nın güney sahillerindeki tüm tatil beldelerine yakınlığı ile merkez konumda. Yani bir Dalaman ucuz uçak bileti aldığınızda, hem Ege hem de Akdeniz’de bulunan tüm tatil beldelerine yakınsın demektir. Fakat Dalaman’ı sadece bir geçiş merkezi olarak tanımlayamayız. Çünkü Ege’nin bozulmamış koyları, tertemiz doğası, sakinliği, gece hayatı ile yarattığı oturaklı muzipliği ve doğa sporcularının iştahını kabartan alternatifleriyle mutlak bir tatil seçeneğidir. “Tatile gideyim ama başımı alıp diğer sahilleri de keşfedeyim, hem eğleneyim hem de bir güzel dinleneyim arada da birkaç macera yaşayayım” diyorsan, Dalaman ucuz uçak biletlerini araştırman için birçok sebebin var demektir.

Mavinin En Saf Haline Merhaba

Ege ve Akdeniz bizim için mavi demektir. Yeşillikler içinde bulunan bu masmavi deniz, dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağımız bir mutluluğu gözümüzün önüne seriverir. Bunu en iyi yapan bölgelerden biri, Dalaman. Kusursuz koyları ve rahat plajları ile bilinen Dalaman’da kendini özel hissedersin. Sarsıla Koyu’na ulaştığın vakit, denizden esen meltem ile huzuru bulurken; etraftaki yeşilliği kuvvetlice içine çekebilirsin. Deniz kenarında yer edinmiş az sayıda restoranda bir şeyler atıştırırken dalga seslerinin davetine kulak verir, kendini ışıl ışıl sularda yüzerken bulursun. Bir davet de Dalaman’ın en iyi plajı olan Sarıgerme Plajı’ndan gelecektir. Bizce bu davetleri değerlendirip, asla geri çevirmemen faydana olacaktır.

Dalaman’ın en iyi plajı

 

Hem Olgun Hem Çılgın Bir Dalaman Gecesi

Mesela Bodrum denince lüks, rengârenk,  yerinde duramayan bir gece hayatı gelir aklımıza. Dalaman gece hayatı, bu durumuyla diğer tatil beldelerinden ayrılır. Çılgın partiler veren barların yanı sıra, kumsalda içeceklerini alıp naif bir müzik ile dingin bir gece geçirmene sebep olabilir burası. Yani Dalaman eğlence mekânları, tatil moduna göre seçenekler sunar. Ne anlayışlı değil mi?

Dalaman gece hayatı

Dalaman Çayı’nda Rafting Anısı

Tatile biraz heyecan katma zamanı geldi. Dalaman Çayı sana aradığın adrenalini verecektir. Rafting için biçilmiş kaftan olan Dalaman Çayı’nın 12 kilometre uzunluğundaki parkuru, yaklaşık 2 saatte tamamlanıyor. Parkur zorluk derecesine göre iki etaba ayrılıyor. İlk etap acemi raftingcilere hitap ederken, ikinci etap deneyimli sporcuların tercihi oluyor. Sırf rafting yapmak için buralara kadar gelen insanlar bulunuyorken, Dalaman tatilinde rafting yapmadan dönmen büyük eksiklik olacaktır. Bu macerayı kesinlikle yaşamalısın!

Dalaman Çayı