Berlin Soğuklarına Katlanmamızı Sağlayan 7 Sebep

Gezginler, artistler, sanatçılar, tarih meraklıları, alışveriş severler ya da sadece eğlenmek isteyenler… Herkes fırsatını bulduğu an soluğu Berlin’de alıyor. Bin bir rengin ahenkli buluşmasına ev sahipliği yapan Berlin’de herkese yer var. Ziyaretçilerinin anı defterlerinde yıldızlı notları hak eden, herkesin tam olarak aradığı şeyi bulduğu bu şeytan tüylü şehir, adeta kar kış dinlemiyor, meşhur Almanya soğuğunu bile çekilir kılıyor. Bünyelerde bağımlılık yaratan Berlin’in kış aylarında dahi yollarını arşınlatmasının sırrı ne mi? Yazımıza göz atın, zaten cevabı bulup hemen ekonomik uçak biletlerine bakmaya başlayacaksınız.

1. Alternatiflerin Şehri

berlin life

Berlin, Almanya’dan ve hatta dünyadan gelen alternatif insanların toplanma merkezi. Burada her inanıştan, her tarzdan, her renkten, her politik duruştan, hippiler, punklar, funklar, her tür insan bir arada uyum içinde yaşıyor. Bu da tüm sanatçıları, artistleri, müzisyenleri, yaratıcılığı dışarı yansımış herkese kucak açıyor. Berlin’in rahat atmosfer sağlayan bu kozmopolitliği, adeta özgürlüğün sınırlarını zorluyor.

2. Dolu Dolu Tarih

berlin ve tarih

Tarih boyunca kültür ve sanatla yoğrulmuş olmanın meyvelerini toplayan şehir, her adımda tarihten günümüze kanıtlar taşıyor. Şehrin zengin mimarisi, tarihi yapıları ve müzeleri ile Berlin ziyaretçilerine tarih şöleni yaşatır.
Şehrin en çok turist çeken bölgelerinden birinde yer alan Brandenburger Tor, çok etkileyici bir tarihi yapıt olmakla beraber, Berlin’in de simgesi.

3. Hayat Sokakta, Sokaklar Berlin’de

berlin sokakları

Berlin’de hayat da sanat da sokakta. Sokaktaki bu canlılık soğuk, kar, kış dinlemeden Berlin sakinlerinin ve ziyaretçilerinin içini şenlendiriyor. Sokaklar, caddeler adeta sanatla yoğrulmuş durumda. Bunun en büyük kanıtı ise sanatçıların 1,3 km’lik bölgeyi tabloya çevirdikleri East Side Gallery.

4. Alışveriş Cenneti

berlin alışveriş

Berlin’de alışveriş merkezlerinin en iyileri, en seçkin markaların da merkezi aynı zamanda. Kudam, Friedrichstrasse gibi popüler caddelerdeki Ka De We, Alexa gibi alışveriş merkezleri tüm dünyaca tercih edilen noktalar. Seçkin markaların cep yakan fiyatlarını, kış ayların da kampanyalı Berlin uçak bileti bularak dengeleyip, alışverişe daha fazla bütçe ayıracaksınız.

5. Beyaz Sana Yakışıyor

berlin kar

Beyaz, bir şehre bu kadar mı yakışır! Şehrin her mevsim başka bir tadı olsa da, karlar altında daha da büyülü olduğu su götürmez bir gerçek. Mükemmel çalışan metro sistemi ile ulaşımda hiç bir zorluk yaşanmaması da hayatı daha da kolaylaştırıp, kar keyfinizi hiç bozmuyor.

6. Her Daim Aktif

berlin 4

İyi düşünülmüş kaliteli organizasyonları bulabileceğiniz sayılı şehirlerden olan Berlin, her gün düzenlenen konserler, tiyatrolar, sinemalar ve sergilerle şehrin etkinlik rehberi her daim dolu ve keyifli.

7. Ucuz Uçuş

berlin uçak bileti

Berlin’i vazgeçilmezler arasına koyan bir diğer sebep de ulaşım kolaylığı. Her mevsim uygun fiyata uçabileceğiniz gibi, sık yapılan promosyonlu uçak bileti kampanyalarından faydalanabilirsiniz.