Bayram Tatilini En İyi Nerede Değerlendirirsin?

Bayram bizim için önemli. Hem sevdiklerimizle vakit geçirmek hem de kendimize zaman ayırmak için harika bir fırsat. Bu sene bayram tatilinin çok uzun sürmeyeceğini belirtmek istiyor, yine de hevesini hiç kırmamanı tavsiye ediyoruz. Çünkü 4 günlük bayram tatilini değerlendireceğin, sana çok yakın rotalar da var. Eğer hala bayramda tatil planını yapmadıysan, ucuz uçak bileti araştırmak için sabırsızlanacağın bayram planlarımızı seninle paylaşabiliriz. Haydi sevdiklerine de haber ver, hep birlikte muhteşem bir bayram tatili geçireceğiz.

Fazlaca Güneşlenelim Bir Güzel Eğlenelim; Bodrum

Hava güzel, güneşin keyfi yerinde. Senin de dinlenirken eğlenemeye; doğasına hayran kalacağın rotalara gidesin var. O zaman tabii ki listemizin ilk sırasında Bodrum olacaktı. Mavi ve beyazın hüküm sürdüğü sokakları ve harika koylarıyla bir cennet güzellemesi olan Bodrum’u değerlendirmelisin. Turgutreis, Bitez, Yalıkavak, Güvercinlik, Torba, Gümüşlük, Karada gibi merkezlerde hem eğlenceye hem de doğaya kucak açabilirsin. Tuzla Kuş Cenneti, Bağla Koyu gibi alternatifler ise Bodrum tatilini unutulmaz kılacak ayrıntılar. Bodrum Kalesi’ne de bir uğrayarak bu yaza kültür gezisi dokunuşu da yapabilirsin.

Yurt İçi Görünümlü Yurt Dışı Tatili İçin; Kıbrıs

Vize almadan, zaman kaybetmeden ülkeden biraz uzaklaşmanın en iyi alternatifi kesinlikle Kıbrıs. Mükemmel bir yaz tatili için sana eşsiz plajlarını sunan Kıbrıs; gece eğlenceleri, harika yemekleriyle bayram tatilini en mükemmel şekliyle geçirmen için tüm imkanlarını seferber eder. Lacivertiyle kalbinizi çalacak Bafra, Karpaz Sahili, Altın Kumsal’da denizin tadını çıkarabilirsin. Bir süre sonra vücudun deniz tuzuna doyarsa seni kültür gezilerine alalım. Girne Kalesi, Batık Gemi Müzesi, St Hilarion ve Bellapais Manastırı da Kıbrıs’ta gezilmesi gereken yerler arasında. Selimiye Camii de gezi notların arasında bulunsun.

Çılgın Bir Bayram İstiyorum Diyenlere; Fethiye

Fethiye’ye bir Amsterdam muamelesi yapmayacağız. Bu çılgınlık başka. Bodrum ve Kıbrıs gibi yaz tatili için değerlendireceğin bu muhteşem rota, aynı zamanda sana bir sürü aktivite imkanı da sunuyor. Ölüdeniz’de doyasıya yüz hatta gece kanosu etkinliklerine katıl. Yetmediyse Babadağ’da yamaç paraşütü yap. Tabii ki bitmedi, Fethiye’yi bisikletle aşacağın deniz manzaralı harika bisiklet rotaları da bulunuyor.

Lezzetli ve Yakın Bir Yurt Dışı Gezisi; Saraybosna

Miljacka Nehri etrafında, yemyeşil dağlarla çevrili şirin bir şehir Saraybosna, hem tarih hem de doğa gezisi için uygun bir seçenek. Vize işlemleri gerektirmeden çıkıp gidebileceğin Saraybosna, Osmanlı izlerini taşıyan bir kent. Savaşın tozlarını üzerinden silkelese de hala izlerini taşıyan bu rota yine de çok neşeli bir Balkan şehri. Balkan dedik aklına yemekleri geldi değil mi? Burada yabancısı olmadığımız lezzetleri çok ekonomik fiyatlara bulabileceksin. Osmanlı eserlerini görmeyi, Umut Tüneli’ni gezmeyi, bol bol yemek yemeği ve sonra Mostar’a geçmeyi unutma.

Karadeniz’in Yaylaları; Trabzon

Karadeniz deniz kum güneş tatili için Ege ve Akdeniz kadar uygun değil. Bu bölge bizim oksijen depomuz. Yeşilin her tonunu hayranlıkla izleyeceğin, doğanın muhteşem uyumuna tanıklık edeceğin, kulağında çınlayan derilerin suyu ile dinleneceğin yaylalarıyla Trabzon, harika bir seçenek. Maçka’nın yaylaları, Akçaabat lezzetleri, Frtına Deresi’nin meşhur rafting heyecanını kaçırma. Uzungöl’e ayrıca bir başlık açmak isterdik. Karadeniz doğasını tek başına temsil edecek bu bölgede bisiklet ve kamp aktivitelerine katılabilirsin.  2 saat sürecek kara yolculuğuyla Çamlıhemşin’e de uğrayabilirsin.