Barselona’nın En Romantik Noktaları

Çalışıyorsan yoğun iş temposu, okuyorsan da okuldaki art arda gelen sınavlar, ödevler, sunumlar kaçma isteği uyandırıyor. Eğer sevgilin de senin gibi düşünüyorsa bavulunuzu hazırlamaya başlayın, romantik ve unutulmaz bir tatil sizi bekliyor. Nereye mi? Bizce, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Barselona ufak bir kaçamak için çok güzel bir destinasyon! Bu tatili güzelleştirmek için en romantik Barselona noktalarını senin için sıralıyoruz. Haydi sen de hemen Pegasus’tan Barselona ucuz uçak biletini al ve her mevsimde gezmesi ayrı güzel olan bu şehrin keyfini çıkar.

Barri Gotic Bölgesi

Barselona’nın eski şehir olarak da adlandırılan bölgesi Barri Gotic. Gotik mimari eserlerini bol bol görebileceğin bölgede geçmişin ruhu hala yaşıyor. Sokaklarında kendini mutluluktan kaybedebileceğin Barri Gotic’in tarihi atmosferi içerisinde ekstra bir şey yapmana hiç gerek yok. Kemerleriyle, renkleriyle, tatlı kafeleriyle burası kendiliğinden romantik!

Park Güell

Sadece Barselona’nın değil İspanya’nın da ikonik noktalarından olan Park Güell’de romantizmden uzak bir saniye geçirmen imkansız. Rengarenk olan bu parkta masallarda okuduğun şekerden yapılmış evler gibi yapıları göreceksin. Mutlu ve romantik olmamak ne mümkün!

Parc de la Ciutadella

İçerisinde kayıkla gezebileceğin bir göl bulunan Parc de la Ciutadella’da ayrıca yürüyerek turlayabileceğin yemyeşil alanlar var. Barselona’nın en çok turist ağırlayan noktalarından olan bu parka gelmişken parkın içerisinde bulunan Doğa Tarihi Müzesi’ni de ziyaret etmelisin. Başlı başına romantiklik kokan, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan gezebileceğin bir nokta burası.

Montjuic Kalesi

Eğer panoramik manzara olmadan romantizmin yakalanamayacağını düşünüyorsan adresin kesinlikle Montjuic Kalesi olmalı. Montjuic Tepesi’nde bulunan Montjuic Kalesi’ne teleferikle ulaşım sağlayabilirsin. Deniz manzarasının keyfini çıkaracağın, keyifli anlar tam da burada seni bekliyor.

Poble Espanyol

Barselona’da olabilirsin ama bu İspanya’nın çeşitli bölgelerinden örnek alınarak yapılmış mimari eserleri görmemen için bir engel değil. Poble Espanyol yani İspanyol Köyü, İspanya’nın mimari eserlerinin bir taklidi olarak yapılmış ve bir araya getirilmiş yapılarla dolu. Bir açık hava müzesi olan Poble Espanyol’da gezerken hissedeceğin mutluluğun ve alacağın keyfin ise tarifi yok.

Tibidabo

Montjuic Kalesi’nde panoramik manzaraya doyamadıysan sıradaki adresin Tibidabo olabilir. Tepeden müthiş bir şehir manzarası izlerken aynı zamanda Temple Expiatori del Sagrat Cor Kilisesi’nin sunduğu tarihi dokuyla bu noktanın keyfini daha çok çıkarabilirsin.