Baharda da Bir Başkadır Benim Memleketim Dedirten Yurt İçi Rotalar

Baharın ayak seslerini duyduğumuz bugünlerde için seyahatler çekiyorsa, şimdiden planını yapmalısın. İlk adımın nereye gideceğine karar vermek ve Pegasus ucuz uçak biletlerine göz atmak. İkinci adımınsa tatilin gelmesini dört gözle beklemek! Biz ilk adıma odaklanalım ve Türkiye’de bahar aylarında bir başka olan rotaları sana sıralayalım.

Antalya
Plajlarıyla ünlü Antalya, baharda da değerlendirebileceğin bir seçenek. İçini ısıtacak havası, Konyaaltı sahili, Düden Şelalesi ve antik kentleriyle rengarenk bir gezi planı çıkaracağın Antalya’da, macera hiç peşini bırakmayacak. Antalya’dan başlayıp Fethiye’ye kadar uzanan Likya Yolu’nu keşfedebilir, Kaş-Kumluca’da yapacağın yamaç paraşütü için hazırlanabilir, Kanyon Milli Parkı ve Oymalıpınar Gölü’nde rafting yapabilirsin! Ayrıca Antalya, lezzet konusunda damağını en çok şenlendirecek şehirler arasında bulunuyor.

Trabzon
Baharın müjdesi olan çiçekler, yemyeşil ağaçlar, kuş cıvıltılarını düşün. Hepsini birden bulacağın muhteşem bir adres Trabzon. Yaylalarında yapacağın yürüyüşler ve kamp maceraları baharını unutulmaz kılabilir. Trabzon yaylaları denince akla ilk gelen Maçka, harika doğasıyla Sürmene mutlaka uğraman gereken bölgeler. Kamp ve yürüyüş sana çok uslu geliyorsa, Fırtına Deresi’nde rafting macerası tam sana göre.Ayrıca Trabzon’dan doğru Rize’ye de uğrayarak tam anlamıyla bir Karadeniz turu gerçekleştirebilirsin.
Trabzon

İzmir
İzmir denince, Çeşme ve Alaçatı akla gelir. Akabinde burnumuza ulaşan güneş kremi kokusu… Yaz tatili için ikisi de muhteşem seçenekler fakat İzmir’in denizden kopmayan yemyeşil harika köyleri de var. Buralar baharda organik kahvaltıları ve geleneksel evleri ile ünlü köyler ve kasabalar. Urla, Şirince, Çandarlı, Balıkova, Kavaklıdere köyü tercih edebileceğin rotalardan.
İzmir

İstanbul
İstanbul her mevsim güzel ama baharda da bir başka. Güneş kemiklerini hafiften ısıtırken, yine de seni ürperten İstanbul rüzgarını boğazda içeceğin bir çay ve martı sesleriyle hisset. Bu klişe bir film sahnesi değil, bu durum İstanbul’un tadını çıkarma silueti. Bahar’ın enerjisiyle ayyukaya çıkan etkinlikler, parklar ve meydanlarda baharı karşılayan lalelerle İstanbul çok güzel.
İstanbul

Kapadokya
Kışın soğuk yazın bir hayli sıcak olan Kapadokya her mevsim tercih ediliyor fakat buranın tadı en iyi baharda çıkıyor. Yeraltı şehirlerinde doya doya gezmek, ata binmek, rengarenk balonların büyüsüne kapılmak ve kenti en tepeden izlemek yapılabilecek en iyi bahar etkinliklerinden. Köy kahvaltıları, testi kebabı gibi geleneksel lezzetlerin dışında el sanatının anavatanı olan Kapadokya’ya mutlaka gitmelisin.
Kapadokya