Eğlence Mevsim Dinlemez: Avrupa’da Kış Festivalleri

Avrupa’nın kış festivallerine hazır mısın? Kış mevsimi boyunca Avrupa’da birbirinden ilginç festivaller düzenleniyor ve bu festivaller, dünyanın dört bir yanından gelen mutlu insanları birbirleriyle buluşturuyor. Planını yap, bu kış sen de onlarlasın!

Soğuk Falan Dinlemez Kimileri: En İyi Kış Festivalleri  

Yıllık iznini kışın almayı planlıyorsan çok iyi yapıyorsun çünkü bu mevsimde ucuz uçak bileti ve konaklayacak uygun yer bulma olasılığın daha yüksek. Sömestir tatilinde bir Avrupa kaçamağı yapmak isteyen öğrenci arkadaşım, sen de tatilini festival zamanına denk getir; tenha ve boş sokaklarda gezmek yerine eğlenmeyi bilen insanlarla beraber hayatın tadını çıkar!

Avrupa’nın En İyi 6 Kış Festivali

Avrupa’nın en güzel kış festivallerinde sanat, renk, ışık, aşk ve dostluk bir araya geliyor. Bu festivallere katılmak istiyorsan erken rezervasyon uçak bileti kampanyalarından yararlanarak tatil bütçeni ekonomikleştirebilirsin. Şimdi gelelim festivallere!

1- Amsterdam Işık Festivali: Gökyüzünde Işıltılı Rüyalar

Kaynak

Amsterdam Işık Festivali (Amsterdam Light Festival 2018), 2017 yılının Kasım ayında başlayacak, 2018 0cak’ta ise sonlanacak.

Uluslararası işler yapan ünlü mimarlar ve sanatçılar tarafından tasarlanan ışıklarla rengarenk bir çehreye bürünen Amsterdam, kış mevsiminde soğuk olsa da eğlencesinden hiçbir şey kaybetmiyor.

Amsterdam Işık Festivali, kanal üzerinde usulca ilerleyen tekne üzerindeyken ihtişamını gösteren bir etkinlik. Kulağında en sevdiğin şarkılar ve gökyüzünde birbiriyle dans eden ışıklar! Biri üzerime ucuz Amsterdam uçak bileti atsın diyorsan buradan!

2- Venedik Karnavalı: Gizemli Bir Romantizm

13. yüzyıldan beri devam eden bir gelenek olan Venedik Karnavalı, gizemli romantikleri İtalya’da buluşturuyor. Egzotik kostüm ve maskeler giyen insanlar, günler boyunca Venedik sokaklarını renklendiriyor. Sabah beşte sisle beraber gondol seremonisi yapan beyaz maskeli insanlar, masalsı bir görünüm sunuyor.

2018 Venedik Karnavalı, 27 Ocak tarihinde başlayacak. Daha ayrıntılı bilgi için Venedik Festivali’nin resmi web sitesine, ucuz İtalya uçak biletleri için de Pegasus tarifelerine bakabilirsin.

3- Köln Karnavalı

Kaynak

Almanya’nın refah düzeyi en yüksek huzurlu şehirlerinden Köln, kış mevsiminde tam anlamıyla çıldırıyor! Şubat ayında düzenlenecek olan 2018 Köln Karnavalı, yaşlısından gencine tüm Köln yerlilerini kostüm ve maskelerle dışarıya çıkarıyor. Şubat ayı boyunca devam eden etkinlik, Avrupa’nın en iyi karnavallarından biri olarak görülüyor.

Köln Karnavalı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, en ucuz Köln uçak biletlerine ise Pegasus aracılığıyla ulaşabilirsin.

4- Belçika Buz ve Kardan Heykel Festivali (Ice Magic Hasselt)

Kaynak

Kış mevsiminde yolun Belçika’ya düşerse Hasselt şehrinde masalsı bir festivale katılabilirsin: Bruges Ice and Snow Sculpture Festival (Ice Magic Hasselt). Brugge şehrinin komşusu olan Hasselt, küçük ama içeriği kocaman bir şehir.

Tüm kış boyunca devam eden bu festivalde, birbirinden yetenekli sanatçılar buz ve kardan heykeller tasarlıyor. Katılımcılara da buzların şeffaf ve beyaz parıltıları arasında hülyalı bir yolculuğa çıkmak düşüyor.

Ucuz Belçika uçak biletleri için Pegasus tarifelerini inceleyebilirsin.

5- Dans, Dans ve Dans! Stuttgart Elektronik Müzik Festivali

Kaynak

Tüm dünyadan on binlerce müzikseveri bir araya getiren Stuttgart Elektronik Müzik Festivali (SEMF), kasımdan aralığa kadar devam eden bir etkinlik. Her yıl popüler DJ’leri bir araya getiren Stuttgart Elektronik Müzik Festivali 2018’de Solomun ve Nina Kraviz gibi isimler sahne alıyor. Meraklılarına duyurulur.

En ucuz Stuttgart uçak biletleri için buradan…

6- İnsanlığın En Eğlenceli Mirası: Binche Karnavalı

Kaynak

14. yüzyıldan beri Belçika’nın Binche kentinde kutlanan karnaval, UNESCO tarafından sözlü ve somut olmayan başyapıtı olarak tescillendi. Şubat ayında düzenlenen Binche Karnavalı, kış mevsiminde katılabileceğin rengarenk ve eğlence dolu bir etkinlik.

Binche Karnavali’nin tarihi, Pagan dönemlere kadar takip edilebiliyor. Kötü ruhları kovma amacıyla ellerinde sopa taşıyan kostüm ve maskeli binlerce insan  (Gilles), Binche sokaklarını arşınlıyor.

 

Bir cevap yazın