3 Maddede Kız Kıza, Barselona!

İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin merkezi ve ülkenin en büyük ikinci şehri Barselona söz konusu olunca eğlence de kendiliğinden geliveriyor. Akdeniz’in kıyı kesimindeki çoğu şehir gibi Barselona da nasıl eğlendirmesi gerektiğini çok iyi biliyor. Eğer şehre kız kıza gitmeyi planlıyorsanız birlikte hiç eğlenmediğiniz kadar eğleneceksiniz demektir. Hemen planları yapmaya başlayın, Barselona uçak biletinizi alın ve eğlencenin kollarına kendinizi atın. Sonbaharın pek uğramadığı şehri hayal etmeye başladıysanız ve “Barselona’da kız kıza nasıl eğleniriz?” diye soruyorsanız işte cevabı.

1- Barselona Gece Hayatı Deyince Port Vell’in Altı Çizilir

port vell

Şehrin yerlileri çok geç saatte eğlenmeye başlıyorlar. Zaten bütün gün gezdiniz, keşfettiniz o nedenle yerli tarzı bir gece hayatı size biraz yorucu gelebilir. Genellikle turistlerin gittiği ve gerçekten çok eğleneceğiniz Port Vell’i vakit geçirmeden önerelim. Deniz kıyısında bulunan kulüpler arasında seçim yapmakta zorlanırsanız Opium Mar’ı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca burada turistlerin dışında yerli halkla da tanışma şansınız var. Fırsatınız varsa pazartesi günleri düzenlenen “Love Mondays” de Barselona’da mutlaka katılmanız gereken etkinliklerden. Port Vell’de gidilecek diğer mekanlar arasında ise Bling Bling, Catwalk ve Shoko var.

2- Mekanlar Sayesinde İbiza’ya Yolculuk

ibiza

İspanya’nın en popüler eğlence merkezi olan İbiza’ya doğru bir yolculuğa ne dersiniz? Hayır, hayır İbiza’ya gitmiyorsunuz. Barselona’dayken de İbiza’daymış gibi eğlenmeniz hiç zor değil. Porte Espanyol’da bulunan La Terazza, benimsediği İbiza tarzı eğlence anlayışını gerçekten hakkını vererek size de yaşatacak. Bu arada mekanın üzerinin açık olduğu ve çevresinde birçok heykelin bulunduğu bilgisini de verelim. Hem eğlenecek hem de Barselona havasını ciğerlerinize dolduracaksınız anlayacağınız.

İbiza tarzı eğlence sevenler için bir diğer alternatif mekan ise BeCool. Başarılı DJ’lerin titizlikle seçtikleri ve düzenledikleri şarkılarda eğlenmemek imkansız. Mekanın 06.00’ya kadar açık olması da eğlencenin tadının damağınızda kalmasını engelliyor.

3- Bir Başka Olur Barselona’nın Aktiviteleri

barca

Barselona’da sadece geceleri eğlenip gündüzleri sıkılacağınızı düşünmüyorsunuz değil mi? Şehir eğlenceli birçok aktivite ile donatılmış durumda. Mesela Barselona’nın gezmek istediğiniz caddelerini Vespa kiralayarak gezmek nasıl olur? Kulağa hoş geliyor değil mi? Kesinlikle denemelisiniz!

Sahil kenarında olan bir şehirde tabii ki denizde yapacağınız aktiviteler atlanamaz. Barselona’da kanoya, jetski’ye binebilir daha farklı bir şey arıyorsanız da flyboard yapabilirsiniz. Barselona doya doya yaşanması gereken bir kent, unutmayın!

Barselona’yla gökyüzünde de buluşun! Globu Bolg’a gidip arkadaşlarınızla balona binebilir ve şehri gökyüzünde yaşama deneyimini de tatmış olursunuz.

Daha önce karşılaşmadığınız hayvanlarla Barselona’da karşılaşabilirsiniz. Nasıl mı? Barselona Hayvanat Bahçesi gerek hayvan çeşitliliği gerekse tasarımı bakımından diğer hayvanat bahçelerinden kolaylıkla ayrılabiliyor. Tatlı bir gezinin Barselona günlüğünüzde yer almaya hakkı var.

Hadi Hemen Barselona’ya Bir Bilet Al

uçak bileti