2021 Resmi Tatiller

2021 Resmi Tatiller Takvimi: Planını Şimdiden Yap

2020 yılı hiç istediğimiz gibi gitmedi, pandemi koşulları ve aksilikler yakamızı bırakmadı. O yüzden 2021 yılından beklentimiz; yeni maceralar, yeni heyecanlar yaşamak yönünde. Tabii sağlık koşullarını atlamadan 🙂

Genel olarak 2021 resmi tatiller takvimine baktığımızda dinlencesi bol bir yılın bizi beklediği görülüyor. Yani pandemi koşulları devam etse bile 2020’de istediği tatil planlarını gerçekleştiremeyenler için 2021 takvimi hayli uygun.

Eğer “2021 resmi tatil günleri ne zaman?” diye soruyorsan doğru yerdesin. Bu içeriğimizde 2021 yılındaki resmi tatillerden bahsedeceğiz ve tavsiyelerde bulunacağız. Hazırsan başlayalım ve planlarını harekete geçirelim. Tatillerinle birlikte hoş geldin 2021! 

2021 Resmi Tatil Takvimi

2021 Resmi Tatil Takvimi

Kaynak

● 1 Ocak 2021 Cuma: Yılbaşı

● 23 Nisan 2021 Cuma: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

● 1 Mayıs 2021 Cumartesi: Emek ve Dayanışma Günü 

● 12 Mayıs 2021 Çarşamba: Ramazan Bayramı Arifesi 

● 13 Mayıs 2021 Perşembe: Ramazan Bayramı 1. gün

● 14 Mayıs 2021 Cuma: Ramazan Bayramı 2. gün

● 15 Mayıs 2021 Cumartesi: Ramazan Bayramı 3. gün

● 19 Mayıs 2021 Çarşamba: Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 

● 15 Temmuz 2021 Perşembe: Demokrasi ve Milli Birlik Günü 

● 19 Temmuz 2021 Pazartesi: Kurban Bayramı Arifesi

● 20 Temmuz 2021 Salı: Kurban Bayramı 1. gün 

● 21 Temmuz 2021 Çarşamba: Kurban Bayramı 2. gün

● 22 Temmuz 2021 Perşembe: Kurban Bayramı 3. gün

● 23 Temmuz 2021 Cuma: Kurban Bayramı 4. gün 

● 30 Ağustos 2021 Pazartesi: Zafer Bayramı 

● 29 Ekim 2021 Cuma: Cumhuriyet Bayramı 

2021 Yılında Hangi Tatil Kaç Gün?

2021 Kaç Gün Tatil

Kaynak

2021’deki resmi tatil günlerinin çoğu hafta içine denk geliyor. Dolayısıyla yıllık iznini bölerek kullanmak ve tatillerle birleştirmek isteyenler için oldukça uygun bir durum söz konusu. 2021 yılı içerisinde, aralarda kullanılacak izinlerle uzun tatiller yapmak mümkün. 

Bu yüzden tatil planlarını önceden yapmanda ve ucuz uçak biletlerine bakmanda fayda var.

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı, cuma gününe denk gelen tatil günlerinden biri. 3 günlük bir tatil seni bekliyor.

● 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, cumartesi gününe denk geliyor. Cumartesi günleri çalışıyorsan cuma gününden izin alıp 3 günlük bir kaçamak yapabilirsin. 

● 2021’de Ramazan Bayramı arifesi 12 Mayıs Çarşamba. Bayramın 3. ve son günü ise cumartesi gününe denk geliyor. Bu arayı iyi bir şekilde planlarsan 2.5 gün izin alarak 9 günlük harika bir tatil yapabilirsin. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, çarşamba gününe denk geliyor. Pazartesi ve salı günleri izin alırsan tatilini Ramazan Bayramı ile birleştirip keyfine keyif katabilirsin. 

● 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü perşembeye denk geliyor. Cuma günü izin alırsan tam 4 günlük bir kaçamak yapabilirsin. 

● 2021’de Kurban Bayramı arifesi 19 Temmuz Pazartesi gününe denk geliyor. Bayramın 4. ve son günü ise 23 Temmuz Cuma. Planını önceden yapar ve bu arayı iyi organize edersen muhteşem bir tatil yapabilirsin. 

30 Ağustos Zafer Bayramı, pazartesi gününe denk geliyor. Bu da demek oluyor ki hafta sonu ile beraber 3 günlük bir tatil seni bekliyor. 

● 2021 Cumhuriyet Bayramı da cuma gününe denk gelen tatillerden. Yine 3 günlük dinlendirici bir tatil yapabilirsin. 

2021 resmi tatiller takvimi bu şekilde. Peki, bu tatillerde neler yapmalı? 

2021 Resmi Tatillerde Nereye Gitmeli: Yeni Heyecanlar

Resmi Tatil Takvimi 2021

2021 resmi tatil günlerini irdeledik ve 2021’de birçok tatil fırsatının seni beklediğini gösterdik. Dilersen bir de tatil fikirleri sunalım. Hem böylece tatil planlarını da önden yapma fırsatı bulabilirsin. 

2021 Ramazan Bayramı: Macerayı Kaçırma 

Ramazan Bayramı, 2021’de mayıs ayının ortalarına denk geliyor. Yani havalar güzel; deniz kıyılarına kaçmak için ortam uygun. Tabii Ramazan Bayramı’nda aile ile beraber vakit geçirmek de gerekiyor. 

O yüzden bayram planlamasını nasıl yapacağın sana kalmış, ama önereceğimiz duraklara sevdiklerinle beraber de gidebilirsin.

Marmaris: Ege ile Akdeniz’in Kesişim Noktası

Marmaris Muğla Tatili

Marmaris; Muğla’nın 13 ilçesinden biri. Doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan bölge, koyları ile de hayli meşhur. Deniz, güneş, kum üçlemesini doyasıya yaşayabileceğin bir yer olan Marmaris, mavi tur yapmak için de oldukça uygun. 

Ege ile Akdeniz’in kesişim noktası olan bölge, dillere destan bir denize sahip. Bölgeye bağlı Turunç, Selimiye, Bozburun, Bördübet ise Marmaris’e gitmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Marmaris’e gitmenin en kolay yolu ise Dalaman’a uçmak ve oradan aktarma yapmak. 

Ayrıca Ege’ye kadar gelmişken kamp yapmak da isteyebilirsin. O yüzden Ege’de Kamp Yapılacak En Güzel Köşeler: Kalbim Ege’de Kaldı içeriğimizden bölgedeki kamp rotalarına da bakabilirsin.

Dalaman Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Ohri: Doğa ve Kültür İç İçe

Ohri Makedonya

Ohri; Makedonya’nın Arnavutluk sınırına yakın bir noktada bulunan ve gölü ile ünlü olan bir yer. Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen bölge, balkanların önemli güzergahları arasında.

Avrupa’nın en eski ve en derin gölü olan Ohri Gölü, aynı zamanda dünyanın en berrak suya sahip göllerinden de biri. Bu nedenle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan göl, eşsiz bir doğal miras niteliğinde. Geçmişten günümüze birçok medeniyetin de izler bıraktığı bölge, doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel anlamda da çekici bir yer.

Ohri’ye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Üsküp’e uçmak ve oradan kolayca aktarma yapmak. Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını ise web sitemizden inceleyebilirsin. 

Üsküp Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

2021 Kurban Bayramı: Yaz Atmosferi 

Kurban Bayramı, 2021’de temmuz ayına denk geliyor. Dolayısıyla bu dönemde hem keyif verici bir yaz tatili yapabilirsin hem de büyüklerinle zaman geçirebilirsin. Senin için seçtiğimiz şu durakları listene ekle:

Side: Tarihin Kapısını Arala 

Side Manavgat Antalya

Side; Antalya‘nın Manavgat ilçesine bağlı tarihi bir durak. Antik çağların önemli liman kentlerinden biri olan bölge, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla gezginlerin merak ettiği bir yer. 

Özellikle yaz dönemlerinde deniziyle ve kumsallarıyla farklı bir güzelliğe sahip olan bölge, antik kent dokusuyla da büyüleyici manzaralar sunuyor. Ülkemizdeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Side’deki kent surları, müze, agora, tiyatro ve Apollon Tapınağı dünyaca ünlü. 

Eğer bu tarihi ve kültürel anıtlara yakın olmak istersen Side merkezde konaklayabilirsin, ama merkezin biraz daha dışında kalan Kumköy tarafında da ilgini çekebilecek yerler olabilir; bilgin olsun. 

Antalya Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Barselona: İlham Veren Bir Güzellik

Katalonya’nın başkenti konumundaki Barselona, “Art Nouveau” akımına dair eserleri ile dünyaca ünlü bir durak. Mimar Antoni Gaudí’nin şehri olarak da anılan Barselona, aynı zamanda İspanya’nın en büyük şehirlerinden biri.

Sanatsal ve tarihi güzellikler ile dolup taşan şehir, yaz dönemlerinde bir başka güzel. Ferah caddeleri, sıcak atmosferi, uzun kumsalı, denizi ve gurme tatları ile dikkat çeken Barselona, her gezginin mutlaka görmesi gereken bir yer. 

Kurban Bayramı’nda yurt dışına çıkmak istiyorsan Barselona aklında olsun. Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını ise web sitemizden incelemeyi unutma. 

Barselona Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Bu öneri ile yazımızın sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam etmek istiyorsan Cittaslow: Türkiye’nin Huzur Veren Şehirleri içeriğimize geçebilirsin. 

Bir cevap yazın