Bayram Tatilinde Kaçamak Yapacağın Sana En Yakın 5 Rota

Bayram tatiline çok az kaldı. Yenecek baklavalar, öpülecek eller, belki de harçlık verilecek çocukların yanında seni mükemmel bir tatil de bekliyor. Hepsini aynı anda nasıl yapacağın konusunda tereddütlerin olabilir. Telaşlanma, senin için sana en yakın rotalarda tatil planları hazırladık. Tek yapman gereken bu planlardan birini seçip, ucuz bir uçak bileti edinmek. İş burada bitmiyor, en öncelikli görevin seçtiğin rotada bol bol dinlenmek, çok çok eğlenmek!

Atina

Bayram için biçilmiş kaftan olan Atina, bayramlaşma merasimlerinden hemen sonra kısa sürede varacağın, eğlenceli bir yurt dışı rotası. Antik Agora,  Akropolis ve Parthenon’un eşlik ettiği muhteşem kültür gezisini, Atina’nın gece hayatına imza atan Plaka Bölgesi eğlencelerinin verdiği mutluluk ile bayram tatilini bir karnavala çevirebilirsin. Hatta seyahatinin son gününde Likavitos Tepesi’nden Atina’ya şöyle bir bakış atabilirsin. Canın deniz, kum ve güneş mi çekti, o zaman doğru Atina’dan Yunan adalarına!

Atina

Kıbrıs

Atina güzel fikir fakat “Vize işlemleri ile uğraşamam bayram üstü” diye düşünüyorsan, gülümse, Kıbrıs sana el sallıyor! Kıbrıs uçak biletlerinizi kapıp kentin tarihi yerlerini ziyaret edebilir, antik kentlerinde kaybolabilirsin. Oradan Girne’ye geçerek kusursuz plajlarda güneşlenirken, akşam nerede dans edeceğini düşünebilirsin. Sabah Akdeniz’e dalmak, akşam lezzetli balıklar ve salatalar ile ziyafet çekmek, Girne gece kulüplerinde eğlencenin doruklarına varmak tabii ki Kıbrıs seyahati ile mümkün!

Kıbrıs

Bodrum

Yaz eğlencelerinin, coşkunun, tekne turlarının ve gece hayatının merkezi olan Bodrum’u bayramda düşünebiliyor musun? Bodrum, hem dinlendirir hem eğlendirir. Her iki duyguyu da yaşayacağın bu eşsiz tatilinde sana düşen görev, ucuz Bodrum uçak bileti almak ve Gümbet, Türkbükü, Gümüşlük gibi rotalardan birini seçmek. Mavi ve beyazın kusursuz beldesine ulaşmak bizce bayramda yapılacak en iyi şeylerden biri!

Bodrum

İstanbul

İstanbul dışında yaşayanlara bir sır verelim, İstanbul bayram tatilinde bomboş oluyor! Bu da trafiksiz bir İstanbul demek. Yaygın ulaşım ağı ile istediğin yere kolayca ulaşabilirsin. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gezisinden hemen sonra Galata’yı keşfedebilir, Beyoğlu ya da Bebek geceleri ile seyahatini renklendirebilirsin. Ayrıca bu sakinlikten yararlanarak İstanbul’da alışveriş keyfini zirvede tamamlayabilirsin.

İstanbul

Edremit

Zaten İstanbul’dayız bize çabucak gidebileceğimiz bir tatil mekânı söyleyin diyenlere, Edremit planı hazırladık. Edremit uçak biletlerini alır almaz çok kısa sürede eşsiz bir yaz tatiline kavuşman mümkün. Eşsiz doğası, lezzetli balıkları, ışıl ışıl denizi ile Edremit seni bekliyor. Edremit’e gelmişken, Cunda’da bir kamp deneyimi bizce hiç de fena bir fikir değil.