Bir şeye uzaktan bakıyorsak, baktığımız şeyin ayrıntılarını göremeyiz. Gözlerimizi kısarak o şeyi görmeye çalışır, kendimizi yorar ve gördüğümüz üstünkörü şeylerden fikirler oluştururuz. Orta Doğu çoğu kişi için böyledir. Yaşanan olaylar, edinilmiş basmakalıp bilgiler ile bu coğrafyaya uzaktan bakarsan; içinde barındırdığı güzellikleri, modernliği ve neşeyi göremezsin.Uçak biletlerin hazırsa bu gizemli bölgenin kendine özgü ayrıntılarını keşfetmenin keyfini yaşa. İşte bu keyfi en iyi şekilde yaşatacak en Orta Doğu’da gidilecek muhteşem gezi rotaları.

Tatilin En İddialı Seçeneği; Dubai

Zamanın çöller arasında kalmış kahverengi ülkesi, bugün dünyanın en şaşalı tatillerine konu olan popüler bir tatil seçeneği! Dünyanın en uzun binalarının bulunduğu, palmiye şeklindeki adalarıyla, lüks otelleri, beach’leri, yapay denizi ve gece hayatıyla Dubai, herkese ne kadar eğlenceli olabileceğini kanıtlayan bir yer. Gökdelenler ve develerin aynı karede poz verdikleri bu eşsiz tatil cennetinde, alışveriş yapmak da oldukça hesaplı. Dünya’nın en lüks otelleri, en iyi plajları, en büyük alışveriş merkezleri de Dubai’de. Dubai Mall, Mall of Emirates ve Deira City Center bunlardan bir kaçı.  Denize gir, dans et, alışveriş yapın, hurma eşliğinde qahwa için, çöllerinde turla, lüks mekânlarında kendini şımart, ama bunlar için önce Dubai ucuz uçak bileti fırsatlarını yakala!

Dubai

Orta Doğu Gecelerinin Rengi; Doha

Zenginliği ile dünyaya nam salmış Arap ülkesi Katar’ın,  turistlerin gözdesi olan sımsıcak şehri Doha, Orta Doğu’nun hareketli tatil beldelerinden. İlkbahar-sonbahar aylarında karşı konulamaz tatil seçenekleri sunan Doha, belki de Orta Doğu’nun en renkli gece hayatına sahip olan bölgesi. Dünya standartlarının üzerinde plajları, uzun yürüyüşlerin tek adresi Corniche sahili ve leziz Katar mutfağı ile kendini çok sevdirecek.

Doha

Mutlu İnsanların Ferah Kenti; Tel Aviv

Orta Doğu topraklarında kendini bir Avrupa şehrindeymiş gibi hissetmek istersen, hemen ucuz Tel Aviv ekonomik uçak biletlerini araştırmaya başla. Kudüs’ün tarih kokan havasında Ağlama Duvarı’nın gizemiyle tanışabilir, modern sahillerinde bulunan köpeklerin kumlarda oynayışlarını izleyerek tebessüm edebilir, yine harika beach’lerinde Kızıldeniz’in serin sularına kendini bırakabilirsin. Kendinizi çok özgür hissedeceğiniz şehirde, Tel Aviv yemeklerinin eşsiz lezzetlerinin ya da lüks restoranlarda bulunan dünya mutfağı yemeklerinin keyfini çıkarabilirsin. Tel Aviv’de gece hayatını yaşamak istediğinde, hiç sıkıntı çekmeyeceğinden şüphen olmasın. Çünkü burası enerji dolu insanların mutlulukla yapılandırdığı muhteşem bir yaşam alanı. Orta Doğu tecrübelerine kesinlikle Tel Aviv’i eklemelisin.

Tel Aviv

Huzur, Eğlence, Lezzet, Tarih, Orta Doğu=Beyrut!

Burada hiç aç kalmazsın çünkü burada bizim damak tadımıza çok yakın yemekler pişer. Lübnan lezzetlerinin en başını çeken kibbeh, en büyük şahidimizdir. Burada çok şaşıracaksın çünkü katedralleri, roma kalıntılarını, Musevi mahallerini ve mimarlık harikası camileri bu şaşkınlık hissini verme konusunda birer profesyoneller. Burada müziksiz bir günün bile geçmeyecek, Starco merkezinin önünden geçtiğin her mekânın kapısından, kulaklarınıza notaların ulaştığını duyumsadığında bizi anlayacaksın. Beyrut’ta huzuru bulacaksın, Güvercin Kayalıkları’na vuran dalgalar, huzurun ne demek olduğunu uzun uzun anlatacaklar. Son olarak, Beyrut seyahatini hiç unutmayacaksın, bunu ucuz Beyrut uçak biletlerini aldıktan hemen sonra, şehre ilk ayak bastığında fark edeceksin.

Beyrut