Budapeşte, tarihi ve sanatı birlikte yaşatan aynı zamanda çok şirin bir şehir. Bu şirinliğini kafelerine de yansıtan Budapeşte, ziyaretçilerine mis kokulu kahvelerini en güzel atmosferlerde sunuyor. Budapeşte ucuz uçak biletini ayarladıktan sonra hemen kafelerini araştırabilirsin. Çünkü bu lezzetler ve mekanlar seyahatine farklı bir tat katacak.

Praga Coffee & Tea House

Kendini bir Budapeşteli gibi hissetmek istersen, kesinlikle buraya uğramalısın. Kafenin ismi seni şaşırtmasın. Kendisi Budapeşte’nin en güzel yerinde bulunuyor. Burası, öğrenciler, sanatçılar ve halk için ideal buluşma noktası. Vintage tasarımları, lezzetli kahvelerinin yanında genç ve ilgili servis elemanlarıyla ünlü olan Praga Coffee & Tea House, ilk tercihlerin arasında bulunabilir. Tavuklu hamburger ve patates konusunda gayet cömert olan mekânın atmosferinde kendini çok rahat hissedeceksin.

Adres: Praga Coffee & Tea House, Baross Utca 8, Budapeşte

praga-coffee-tea-house

Aztek Choxolat

Aztek Choxolat denince akla, ev yapımı bonbon, özel yapım çikolata ve sıcak çikolatalar gelir. Budapeşte’nin en iyi, sıcak çikolatasını yapan mekân, Robusta ve Arap harmanları arasında kahve seçimlerini de bulundurur. Mükemmel kahvelerini şık bir servisle müşteriye sunan mekân, sadeliği ile dikkat çeker. Öyle ki burada, büyük koltuklar, pencereler ve birkaç küçük ahşap masa dışında dikkatini hiçbir şey çekmeyecektir.

Adres: Aztek Choxolat, Karoly Krt. 22, Budapeşte

Walzer Café

Walzer, Tuna Nehri’nin şehir merkezi dışında kalan tarafında bulunuyor. Budapeşte’nin tarihi yerlerinin birinde, 700 yıllık eski bir binada bulunan Walzer Cafe, kahvaltı ve öğleden sonra kahve molası için harika bir yer. Çeşitli kahve karışımlarının yanı sıra harika kek, sandviç, quesadillas ve farklı hamur işlerini de tadabilirsin. Renkli dekor ve samimi atmosferini görmek için bile bu kafeye yolun düşmeli.

Adres: Walzer Kafe, Táncsics Mihály u. 12, Budapeşte

walzer-cafe

Piccolo Cafe

Budapeşte’nin en eski İtalyan kahvecilerinden biri olan Piccolo Kafe, merkezi konumu ve şirin atmosferi ile en çok tercih edilen kahve durakları arasında bulunur. Ülkenin en iyi espresso mekânı olarak bilinen kafede, lezzetli hamur işleri de dikkat çeker. Espresso tutkunlarının bir numaralı seçimi olan Piccolo Cafe’de lezzetli panini seçeneklerini ya da İtalyan spesiyalitelerini deneyebilirsin.

Adres: Piccolo Kafe, Jokai ter. Budapeşte

Coffee Shop 64 

Basitçe sokak numarasını alıp kendine isim olarak seçen kafe, 2 yılda Budapeşte’nin en iyi kahvecileri arasına girmeyi başardı. Sunulan kaliteli kahveler (tüm malzemeler ekolojik sertifikalı) bir dizi seçim karşına çıkacaktır. Damağına en uygun olanı seç ve taze yapılmış kruvasan eşliğinde bu lezzetlerin tadını çıkar. Burası küçük bir yer olabilir ama rahat atmosferi ve sıcak sunumları ruhunu dinlendirecektir.

Adres: Coffee Shop 64, 64 út Rákóczi, Budapeşte

coffee-shop-64

Café Intenzo 

Arka bahçesinde kurulup gün batımını izleyebileceğiniz, çok eski ve tecrübeli bir kafe Intenzo. Güney Peşte’de bulunan bu mekân, müşterilerine mum ışığı eşliğinde harika sohbetler yaptırmaya bayılıyor. Mutlu personeli ve sıcacık atmosferi ile çeşitli kahve seçenekleri sunan mekanın menüsü ise çok zengin. Gulaş çorbası ve diğer geleneksel macar yemeklerini denemelisin.

Adres: Café Intenzo, Kalvin Meydanı 9, Budapeşte